Dzieci zwykle boją się ciemności, zatem powinniśmy zamówić wówczas lampkę nocną do ich pokoju

Wiele dzieci obawia się ciemności. Trzeba ich wspierać w tym trudnym czasie.
Ten czas, gdy osesek boi się ciemności, później przechodzi.

blaty

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
firany

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wolno zatem na dziecko krzyczeć, czy przymuszać je do spania po ciemku. Może to jedynie spowodować odwrotny efekt od zamierzonego i dziecko będzie się bało jeszcze bardziej. Najlepszym wyjściem wydaje się być w takim momencie zamówienie lampki nocnej. Posiada ona najczęściej zakładaną bardzo słabą żarówkę, aby nie raziła berbecia w oczy.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij więc oprócz tego tutaj oraz sprawdź więcej info gumowce piankowe na opisywany problem!

Chodzi przecież nie o to, by czytać przy jej świetle książki, a aby tylko dawała odrobinę światła, które rozproszy ciemność. Z tego powodu abażury tej lampy są zazwyczaj zrobione z kolorowego plastiku lub szkła. Wówczas światło będzie po prostu przytłumione. Istotne jest to, żeby lampka nocna dla dziecka nie rzucała na sufit podejrzanych cieni. Takich, które nasz szkrab mógłby poczytywać za czają się gdzieś straszydła. Niektóre lampki posiadają świetną opcję powolnego wygaszania się aż do całkowitego wyłączenia. Możemy ustawić jej czas świecenia na przykład na 2 godziny i będziemy mieli pewność, że wtedy szkrab zapewne zaśnie. Są także takie modele, w których klosz się kręci. Wtedy na suficie ruszają się małe światełka.

Taki wolny oraz jednostajny ruch działa na smyka uspokajająco i pomaga mu prędko zasnąć. Pamiętajmy o tym, by kupować lampki, które posiadają odpowiednie atesty i są dedykowane dla małych dzieci. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo naszego szkraba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*