Co to są tapety fizlinowe i czy w łatwy sposób się je nakłada?

Żeby wybrać właściwą tapetę do konkretnego domu, należy poznać ich typy. Możliwości posiadamy bardzo wiele, ponieważ te dekoracje ścian wróciły „na salony”. Za pomocą takich dekoracji ściennych można błyskawicznie dokonać efektownej zmiany wnętrza.

Jako ozdoby ścian tapety umieją świetnie odmienić styl wnętrza. Wzory tapet, które są umiejętnie dopasowane, doskonale podkreślą dekorację domu oraz meble. Decyzja o tym, żeby wykleić ściany tapetą wymaga bardzo dokładnego przemyślenia. Położenie tapety na ścianach jest to jedna z najszybszych metod ozdobienia ścian. Można to zrobić bez remontu i bardzo uciążliwego bałaganu we wszystkich pokojach. Zależnie od tego, jaki jest styl wnętrza i dekoru, tapety moglibyśmy położyć albo jedynie na jednej ścianie albo na wszystkich. W sypialni tapeta pojawia się zamiast zagłówka z kolei w salonie na ścianie, która jest tłem dla kanapy. Za łóżkiem ściana bardzo prędko się brudzi, z tego też powodu należałoby wykorzystać w tym obszarze tapetę. Bardzo wielokrotnie tapeta jest używana do aranżacji wnętrz, aby zaakcentować jadalnię. Stolik (zobacz stolik kawowy) i krzesła będą dobrze wyglądać na wyrazistym tle. Znakomicie sprawdzą się tutaj wzory geometryczne tapety lub wzory w duże kwiatki oraz inne roślinne motywy. Przy stole moglibyśmy zastosować dowolną tapetę.
sypialnia

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Southernpixel
Tapety flizelinowe są to tapety dwuwarstwowe. Mają one wiele wzorów, kolorów oraz przeznaczone są też pod malowanie. Tego typu tapety różnią się od tych na papierowym podkładzie zastosowaniem bardzo wysokiej klasy szczególnego surowca nośnego zatem fizeliny. Tego typu tapety flizelinowe są niezwykle łatwe do nakładania. Klejem pokrywane są tylko ściany.

Dzięki flizelinie, która użyta jest jako materiał nośny, tapety nie kurczą się oraz nie rozciągają. Tego typu tapety flizelinowe mogłyby również pokrywać mniejsze pęknięcia na ścianie. Mocną stroną tych tapet jest możliwość zrywania ich na sucho. W takiej sytuacji na ścianie nie zostają resztki po tapecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*