Co trzeba kupić, kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z decoupege?

Żeby zacząć swą historię z decoupage należy kupić właściwe urządzenia. Technika decoupage opiera się na naklejaniu wzorków na przykład wzorów z serwetek oraz pokrywaniu przedmiotów dużą ilością warstw lakieru w tak, aby wzór z papieru wtopił się w tło i żeby nie można go było wyczuć przy dotknięciu.
Przygodę z decoupage zacząć najlepiej od prostych przedmiotów.

szafka kuchenna

Autor: Mathias
Źródło: http://www.flickr.com
Mogłyby to być na przykład podkładki pod kubek, które możemy kupić w jakimkolwiek markecie internetowym za złotówkę. materiały tego typu również powinny być drobne, aby pozwoliły nam sprawdzić czy też wybrana metoda będzie nam się podobała i jednocześnie, aby surowce nie okazały się niezwykle kosztowne. Na sam początek wystarczyłby nieduży klej, który kupimy już za ok. 9 złotych. Przyda się także klej Wikol, który można by rozcieńczyć z wodą. Akrylowe lakiery w małych tubkach kosztują około 14 złotych za 120 ml. Moglibyśmy także wykorzystać farbę, która została od malowania ścian. Pędzle można by wykorzystać takie, które do nabycia są w sklepach budowlanych. Należy jednak mieć świadomość tego, żeby pędzle posiadały miękkie włosie. Jeśli będzie podobać Ci się decoupage sklep, w jakim zakupisz wszystkie potrzebne materiały jest w zasięgu ręki.
materac
Decoupage sklep

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Kiedy zrobimy już wszystkie zakupy w sklepie, najlepiej przyozdobić nieduży przedmiot. Może to być wspomniana podstawka pod kubek. Papierem ściernym powinniśmy zmatowić nawierzchnię. Przygotowaną w taki sposób płytkę wystarczyłoby pomalować białą farbką dwa lub trzy razy. Motyw z serwetki powinniśmy wyciąć nożyczkami jak najbliżej wzoru, aby nie pozostawić wielkiego marginesu tła tego typu serwetki. Potem powinniśmy rozwarstwić serwetkę do pojedynczej warstwy, którą powinniśmy przykleić na podkładkę klejem do decoupage.

Na sam koniec całość malujemy lakierem do uzyskania rezultatu namalowanego obrazu. Kiedy rozpoczynamy swą przygodę z Pudełko decoupage musimy zakupić właściwe narzędzia. Trzeba kupić np. właściwy pędzel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*