Czy bardziej opłaca się zakup mieszkania na rynku wtórnym czy też pierwotnym?

Jego zakup przedstawia zawsze duży nakład pieniężny, ale można ograniczyć dodatkowe koszty, które są związane z tą transakcją.
Kupno mieszkania to powinna być rozsądna inwestycja bez względu na to, czy kupujemy je na swoje potrzeby, czy jako mieszkanie do wynajęcia.

Calvado

Autor: StooMathiesen
Źródło: http://www.flickr.com
pokój dziecięcy

Autor: M Sundstrom
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to lokata w przyszłość, więc należałoby wybrać takie mieszkanie, które z upływem czasu raczej nabierze, a nie straci na wartości. Kupując mieszkanie trzeba w pierwszej kolejności zdecydować, czy interesuje nas rynek pierwotny czy wtórny. Pod względem ceny mniej kosztowny oczywiście jest rynek wtórny, jednak warto mieć świadomość tego, że bardzo wiele zależy od stanu mieszkania. Jeżeli wymaga ono znacznego odnowienia lub solidnego odświeżenia, to całkowite koszty mogłyby się okazać znacznie wyższe, niż zakup mieszkania od dewelopera. Gruntowny remont 50-cio metrowego mieszkania to koszt około 20-30 tys. złotych. A mogłoby być to aż 50 000, jeżeli zatrudniamy firmy zewnętrzne.
Rynek pierwotny z kolei znaczy dodatkowe wydatki na udekorowanie mieszkania w deweloperskim stanie. W wypadku lokum o powierzchni 50 metrów kwadratowych koszt prac wykończeniowych wynieść może nawet 20-40 tysięcy złotych – w zależności od tego, czy wszystkie prace planujemy zlecić profesjonalistom, czy też niektóre z nich zrobimy na własną rękę. Tę kwotę trzeba uwzględnić przy wyliczaniu tego, czy też lokum opłaca się kupić na sprzedaż. Trzeba mieć świadomość tego, aby nie rozplanowywać nigdy funduszu wykończeniowego lub remontowego do ostatniej złotówki. Trzeba w każdym przypadku być przygotowanym na nieoczekiwane wydatki. Najważniejszy czynnik, który wpływa na wartość nieruchomości na handel, to jego lokalizacja.

Gdy szykujemy się do kupna mieszkania, trzeba najpierw zbadać otoczenie mieszkania.

Czy wiesz, że kolejne bardzo absorbujące informacje są tuż obok? Kliknij i zerknij na źródło info (http://pro-trans.wroclaw.pl/), a na pewno odczujesz satysfakcję.

Na plus konkretnego mieszkania przemawiają rozbudowane drogi, stanowisko parkingowe, prędki dojazd do centrum, bogata infrastruktura usługowo-handlowa, bezpieczeństwo w okolicy czy też zieleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*