Czy dzisiejszy artysta może się sprawdzić w tworzeniu murali?

Ważne w każdej kampanii reklamowej, jest przyciągnięcie potencjalnego odbiorcy naszą propozycją. Aby prawidłowo sprostać zadaniu, twórcy reklam zazwyczaj chcą wykorzystywać znajome twarze w swoich reklamach.
W dzisiejszej reklamie artysta, jaki jest bardzo wielokrotnie eksploatowany, to malarz słynnych słoneczników.

Nie wyłącznie obrazy popularnego artysty są wykorzystywane w reklamach, lecz również sama postać artysty. Tylko głowa takiego artysty została użyta przez producenta szamponu przeciwłupieżowego, żeby zachęcić interesantów do jego kupowania. Artystami dziś można by określać ludzi, którzy tworzą ciekawe reklamy, lub witryny internetowe reklamujące jakąkolwiek spółkę. Dziś dużo miast również ma paletę murali stworzonych przez rzeczywistych artystów. Te miasta to Gdańsk, Wrocław czy też Lublin. Co rok są urządzane festiwale, na jakich artyści tworzą swoje następne dzieła. Wraz z festiwalem są urządzane różne imprezy kulturalne urządzane dla mieszkańców. Są to warsztaty, pokazy filmowe czy pikniki artystyczne.
dywan

Autor: HAY
Źródło: Stereodesign.pl
Led

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu miejscowościach funkcjonują meble do biura wrocław reklamowe, jakie kompleksowo obsługują kampanie marketingowe tworzeniem murali. Równocześnie mogą robić to w kilku miejscach na obszarze całego kraju. Murale są wykonywane wyłącznie manualnie i to z wielką precyzją. Skuteczność tego typu reklamy jest niezwykle wysoka. Najczęściej murale malowane są w miejscach, gdzie każdego dnia przewija się mnóstwo ludzi. Jest zatem gwarancja, że reklama taka będzie zauważona przez mnóstwo potencjalnych nabywców. Przeważnie mural ma niezwykle duże wymiary, zatem nie mógłby zostać niedostrzeżony przez przykładowo pieszych.

Jakby się mogło wydawać tego typu promocja nie jest przeznaczona jedynie dla młodego klienta. Walory historyczne, jakie ozdabiają ściany zabytkowych kamienic sprawiają, że tego typu promocja może być promocją uniwersalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*