Dlaczego fototapety są dzisiaj tak bardzo popularne?

Fototapety kojarzą się najczęściej z szarymi czasami PRLu, kiedy na ścianach lokalnych mieszkań w blokach przyklejano tapety przedstawiające las czy tropikalne wyspy. Przeważnie miały one dosyć tandetny charakter i nie pasowały do wystroju. W dodatku, ich jakość również pozostawiała wiele do życzenia.

fototapeta w łazience

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Ubogi wybór wzorów sprawił, że przez jakiś czas tapety tego rodzaju były zapomniane, a Polacy zachłysnęli się innymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład kamień (sprawdź imitacja kamienia) dekoracyjny, malowanie ścian na oryginalne kolory lub montowanie odpowiednich ściennych paneli. Dziś jednak fototapety wracają do łask, a nawet są ostatnim krzykiem mody. Dlaczego? Czemu cieszą się tak sporym zainteresowaniem?

Co najważniejsze ze względu na fakt, że oferowane w dzisiejszych sklepach fototapety nie mają dużo wspólnego z tymi, które były popularne w przeszłości. Klient może wybierać z różnorodnego wachlarza ciekawych wzorów. Istnieje również możliwość wykonania fototapety na specjalne zamówienie (Fixar – klimatyczne tapety), z wybranego przez klienta zdjęcia. Dosyć interesującym rozwiązaniem są między innymi fototapety uliczki. Zapewniają świetny klimat w pomieszczeniu, nadają mu szczególny charakter, a przy tym gdy fototapeta posiada odpowiednią perspektywę, są w stanie je optycznie powiększyć.

salon

Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Istotnym zainteresowaniem cieszą się także fototapety przedstawiające znane miasta oraz ich najbardziej charakterystyczne budowle, jak chociażby słynna wieża Eiffela w Paryżu – . Dodatkowo, dużo osób decyduje się na zakup tapety z fotografią ulubionej postaci lub pasującymi do nich cytatami. Kupując fototapetę należy mieć oczywiście na względzie rozmiary pomieszczenia i konkretne upodobania. Trzeba też oczywiście wynająć profesjonalistów, jacy specjalizują się w zakładaniu fototapet, jako że nawet drobny błąd będzie z daleka widoczny.

O dużej popularności fototapet decyduje głównie różnorodność

sprzedawanych wzorów, tym samym każda osoba ma szansę odszukać taką, jaka najbardziej odpowiada jej oczekiwaniom. Fototapety można założyć w zasadzie w każdym pomieszczeniu – salonie, kuchni, łazience czy sypialni. Oferowane są także fototapety przeznaczone do pokojów dziecięcych. Śmiało można stwierdzić, że popularność fototapet na pewno będzie rosła ze względu na ich uniwersalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*