Dlaczego złota rybka wcale nie może pływać w kulistym akwarium?

Jeżeli Twoje potomstwo niezwykle chce posiadać jakiekolwiek zwierzątko, ale obawiasz się, czy da sobie radę z opieką, to niezłym wyjściem jest kupienie niewielkich rybek, ponieważ są one mało wymagające.

Pokój dzienny

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też nic zaskakującego, że akwarystyka jest tak znana.
Jest to także zresztą niezwykle ciekawe hobby. Utworzenie szykownego i poprawnie działającego akwarium nie jest jednak łatwe.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna nowoczesny fotel do salonu również bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Aby będące w akwarium rośliny oraz rybki rozwijały się dobrze we właściwych warunkach, konieczne jest poprawne wybranie akwarium. Najistotniejszą sprawą przy jego wyborze jest jak najlepsze zaprojektowanie, z tego też powodu najlepszym pomysłem okaże się obejrzenie dużej ilości inspirujących fotografii oraz ofert zaoferowanych przez w większym stopniu wprawnych sympatyków akwarystyki. Początkowo prawidłowo byłoby sięgnąć po średniej wielkości pojemnik i mające małe wymogi gatunki roślin oraz rybek.

Jeśli tego typu przymiarka z małym oraz mało wymagającym zestawem nam się powiedzie, to będzie można trochę odmienić położenie i zawartość należącego do nas akwarium. Ciekawym rozwiązaniem są przykładowo akwaria kuliste, jakie nie są jednak polecane do hodowli rybek. Popularność tego typu okrągłego akwarium z będącą tam złotą rybką jest niestety utrwalona z powodu wielu bajek i filmików, w których w tego typu okrągłym akwarium pływa samotna złota rybka.

Niestety tego typu wybór to stuprocentowa śmierć dla takiej złotej rybki, ponieważ takie kuliste ścianki wywołują dolegliwości oczu, kłopoty z orientacją przestrzenną czy też znajdowaniem linii bocznej, jaka pozwala rybkom utrzymywać równowagę. Z tego też powodu lepiej będzie kupić akwarium w kształcie prostokąta, profilowane albo montowane w rogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*