Jak sprytnie urządzić kuchnię

Czyli… jak przeciwdziałać bałaganieniu, wykorzystać każdy kąt, oraz oszczędzić czas.

Umeblowanie mieszkania tak aby stało się funkcjonalne i przytulne jest nie lada problemem, szczególnie gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią.

Miejscem bardzo problematycznym wydaje się kuchnia, jednak aby sensownie ją zaprojektować, wystarczy się przyjrzeć pomysłowym koncepcjom.

Kuchnia w stylu włoskim

Autor: Gawin

Bazowym kłopotem w kuchni jest to, że ilość niezbędnych akcesoriów do których chcemy posiadać dostęp i ograniczone miejsce, prowadzą do zagracenia.

Istnieje na to kilka prostych rozwiązań, które diametralnie usprawnią organizację przestrzenną mieszkania. Kiedy przyjrzymy się szufladom, posiadają one oczywiste predyspozycje do gromadzenia w sobie nieporządku. Wyposażenie szuflad kuchennych w odpowiednie pojemniki i gotowe przegrody, skutecznie poradzi sobie z tym kłopotem.

Warto zwrócić uwagę na interesującą propozycję jaką są półki obrotowe ułatwiające dosięganie do wielu przedmiotów, które zwykle ukryte są w mało przystępnych zakamarkach. Niewielki ruch rotacyjny w porównaniu z wyciąganiem wielu przedmiotów, zdaje się świetnym wyjściem. Można dzięki temu zaoszczędzić czas, oraz siłę dosłownie i w przenośni.Jeżeli walczymy o wykorzystanie całej przestrzeni kuchni, z równoczesnym uniknięciem niepotrzebnego ukrywania akcesoriów drobnych, także jest to wykonalne! Prostym wyjściem są kosze (kosze na bieliznę) obrotowe, bezbłędnie sprawdzające się zarówno na widoku, jak też w środku szafek kuchennych.

Te interesujące rozwiązania są dobre w jednakowym stopniu dla tradycjonalistów jak też zwolenników wyszukanego designu. Obecnie na rynku znajdziemy do wyboru dużo rodzajów akcesoriów określanych jako wyposażenie szuflad, dzięki czemu możemy wyselekcjonować te, które najlepiej będą odpowiadać naszym preferencjom.

kuchnia

Autor: Stone Connection Polska
Źródło: Stone Connection Polska

Adekwatnie dobrane do charakteru pomieszczenia kosze narożne, spełnią nie tylko swoją zasadniczą rolę, ale też mogą być kluczowym elementem dekoracyjnym. Półki obrotowe tworzone z teraz z różnych materiałów, mogą być na tyle ciekawym przedmiotem, że nie zawsze zdecydujemy się schować je w szafkach. Najważniejsze jednak jest to, że kuchnia nie jest po to aby z nią walczyć i poddawać się jej ograniczeniom. Wystarczy mieć odrobinkę chęci i sprytu, aby zmienić ją w pomieszczenie przyjazne i doskonale dopasowane do naszych pragnień.

Źródło: reling.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*