Jak urządzić salon z jadalnią?

Salon z jadalnią to połączenie, które wraca do łask. Jak jednakże urządzić pokój o 2 funkcjach?
Salon z jadalnią możemy zaaranżować na mnóstwo sposobów.

Nawet w niedużym pokoju można odgraniczyć dwie strefy. Jadalnię w pokoju dziennym można zaaranżować na zasadzie płynnego przejścia czy też przeciwieństwa. Pierwsza alternatywa będzie bezpieczna i najczęściej spotykana. Druga opcja wymaga troszeczkę odwagi oraz niezłego pomysłu. W obu wypadkach każdej części salonu trzeba poświęcić taką samą ilość uwagi.

fotel klubowy

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
czarne szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
W aranżowaniu salonu z jadalnią kluczowy będzie wybór podstawowych mebli – kanapy, stołu i krzeseł. Sofa określi strefę wypoczynkową, a stół z krzesełkami strefę jadalną. Fotel klubowy z kolei nada salonowi odpowiedni klimat. Zacznijmy od kanapy. Jeśli salon jest mały, nie możemy szaleć z jej rozmiarem. Sofa musi być trzyosobowa. Możemy sobie natomiast pozwolić na nieduży narożnik. Ustawiając kanapę pod ścianą otrzymamy jednolitą przestrzeń. Zaś stawiając kanapę w centrum salonu, wyraźnie wydzielimy 2 strefy. W tej drugiej opcji znakomicie się sprawdzi sofa narożna. Za w taki sposób postawioną sofą w pokoju dziennym możemy ustawić konsolę względnie komodę. Potem dobieramy krzesła oraz – obciążenie z betonu stół do części jadalnej salonu. Do niedużych salonów lepszy będzie stół owalny. Warto wybrać rozkładany. Bezpiecznym rozwiązaniem w urządzaniu pokoju dziennego z jadalnią jest zakup krzeseł i stołu z tego samego kompletu.

Jednakże takie zestawy nie wyglądają ciekawie. Mogą sprawić, iż całe pomieszczenie, szczególnie nieduże, wyda się jednostajne. Lepiej dopasować do stołu krzesła z innego zestawu, jednak w podobnej stylistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*