Jaki materac jest idealny dla osób relatywnie lekkich?

Materac jest konstrukcją utworzoną po to, aby zapewniać naszemu organizmowi właściwe oparcie w czasie leżenia. W odpowiedni sposób wybrany zapewnia zdrowy, komfortowy i bezpieczny sen.

biurko

Autor: Ahmed Helal
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najbardziej wygodna sofa, wersalka czy narożnik nie zagwarantują nam tego, gdyż te meble zazwyczaj są twarde i są przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej. Mogłyby też służyć jedynie do okazjonalnego snu. Niestety posiadacze mniejszych domów są postawieni wielokrotnie przed kłopotem wtedy, kiedy planują kupno łóżka. Trudno wtedy jest o idealne rozwiązanie funkcjonalne oraz przestrzenne, ale warto poświęcić nieco więcej zainteresowania takiej decyzji, ponieważ właściwe podparcie ciała w trakcie nocnego odpoczynku jest zwyczajnie lokatą w nasze zdrowie. Najbardziej istotne zadanie jakie powinien spełnić każdy materac, to odpowiednie oparcie naszych pleców, dlatego też taki produkt musi być w każdym przypadku dopasowany do wagi i wzrostu odbiorcy. Stosunkowo powszechna jest opinia, że materac powinien być jak najtwardszy.
firmy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design

Pogląd taki pochodzi z czasów, kiedy wykorzystywano proste sprężyny bonelowe, włókno kokosowe oraz trawę morską, natomiast synonimem jakości oraz trwałości była właśnie twardość. Prawdą jest jednak to, że to ciężar człowieka jest wyznacznikiem nośności oraz jeśli zdecydujemy się na model za twardy, to zwyczajnie będziemy się na nim męczyć. Dobrze wybrany produkt, dla przykładu materac 120×200, nie jest ani za miękki, ani też zbyt twardy, jednak idealnie dostosowuje się do krzywizny pleców.

Powinniśmy pamiętać o tym, że wybrany przez nas wzór musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie go używała.

Hej, sprawdź to tablica suchościeralna magnetyczna, jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Każdy człowiek posiada odmienną budowę ciała, dlatego też jeżeli jest cięższy, materac ma być bardziej twardy, natomiast w wypadku osoby relatywnie lekkiej – materac powinien być bardziej miękki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*