Jaki materiał jest od jakiegoś czasu bardzo nagłaśniany np. w architekturze?

W architekturze, tak jak w wielu innych branżach, również obowiązują pewne nurty. Obecnie bardzo modne jest stosowanie różnorodnych elementów wykonanych ze szkła.

Nie chodzi jedynie o okna czy też drzwi na taras, ale nawet kompletne elewacje.
szklane

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje nawet opinia, że jakikolwiek nowy budynek powinien posiadać pewne szklane elementy. Dopiero w tym czasie uznaje się go jako projekt, który podąża za aktualnymi nurtami. Analogicznie ta kwestia może wyglądać w wypadku projektów mebli. Już od długiego czasu możemy kupić przykładowo stół, jakiego blat jest w całości stworzony ze szkła. Bardzo ułatwia to jego utrzymanie w czystości. Taki surowiec uznaje się za niezwykle delikatny, jednak istnieje przecież również szkło hartowane. Jest ono kilka razy bardziej wytrzymałe od szkła zwykłego oraz to z niego robi się m.in. okna w drapaczach chmur. Jednak z takiego materiału nie robi się wyłącznie składników architektonicznych czy też motoryzacyjnych. W każdym domu posiadamy przecież różne rzeczy wyprodukowane ze szkła. Są to półki czy talerze.
Ponadto większość żyrandoli wykonanych jest częściowo ze szkła. Również niektóre kabiny prysznicowe czy balustrady na klatkach schodowych również mogą być szklane. Taki surowiec nadaje stworzonym za jego pomocą produktom niezwykle atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu. Poza tym szkło można by poddać procesowi utylizacji, dzięki czemu mogłoby zostać ponownie użyte do meble do salonu z litego drewna różnorodnych celów.

W dużym stopniu redukuje to wady związane z dosyć małą trwałością tego typu materiału. A to w obecnych czasach posiada duże znaczenie dla wielu instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*