Jakie rodzaje drzewa wykorzystuje się do wykonywania zrobionych z drewna schodów?

Nasza ojczyzna jest jednym z głównych wytwórców najlepszej jakości tworzyw wykonanych z drewna w całej Europie. Nic dziwnego, przecież drewno jest polskim dobrem narodowym, a jednocześnie niezwykle trwałym surowcem, który może nadawać ciepło niejednemu wnętrzu.
Dlatego też przy planowaniu budowy budynku, warto brać po uwagę ten właśnie materiał, gdy nadejdzie moment, kiedy będziemy rozstrzygać o tym, jakiego rodzaju chcemy mieć w nim schody.

Należałoby mieć świadomość, że schody drewniane produkowane są zazwyczaj z jednego z tego typu gatunków drzew jak dąb czy buk. Należy również mieć w pamięci, że schody wykonane z drzewa posiadają wiele specyficznych właściwości, które odróżniają je od schodów, które zostały wyprodukowane z innych surowców. Przede wszystkim chodzi tu o trwałość takiego surowca. Jeśli schody były zrobione z dobrego pod względem jakości drewna, to są w stanie wytrzymywać nawet setki lat.

Jeśli opisywana kwestia Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany odnośnik.

Najbardziej wskazane jest drzewo dębowe, które określane jest jako w najwyższym stopniu ekskluzywne, a także najbardziej kosztowne. Jest tak dlatego, że drewno dębu jest niezwykle twarde oraz niezwykle odporne na starcie.

Oświetlenie ogrodowe

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com

Osoba niepełnosprawna

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo dobrym gatunkiem drewna jest jesion. Jest to dość twarde, jednak równocześnie dosyć elastyczne drewno. Ciekawą nowinką mogłoby być to, że jesion czarny jest nawet w większym stopniu wytrzymały na starcie niż dąb. Jesion występuje w 16 odmianach, zatem jest z czego dokonywać wyboru.

Interesującą alternatywą mogą być schody drewniane wykonane z drzewa orzecha włoskiego. Im jest ono starsze, tym jest ciemniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że o drewno orzechowe należy starannie troszczyć się poprzez częste lakierowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*