Każdy Polak pamięta zapewne meble ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest znacznie większe

Różnego rodzaju dykty często nie cieszą się popularnością, bo błędnie kojarzymy je jedynie z peerelowskimi meblami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dość szerokie zastosowanie. Zazwyczaj ludziom kojarzy się jedynie z kiepskiej jakości meblami z okresu Polski Ludowej. Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Ważne jest, aby poznać całe spektrum możliwości, które daje nam taki rodzaj tworzywa.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie lampy aldex, którą tutaj znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Jest ona produkowana z przeróżnych rodzajów drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wyprodukowane nawet z dosyć rzadkiego egzotycznego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają zazwyczaj zrobione z taniej brzozy lub sosny. Wtedy deska wyglądać będzie jak stuprocentowy dąb lub buk, a będzie znacznie tańsza oraz lżejsza. Owszem, sklejki są często używane do produkcji mebli. Jednakże o wiele częściej zobaczymy je dzisiaj w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (skrzynie) czy w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest duże oraz znajdziemy je w wielu działach przemysłu. Sklejka z reguły posiada ona dużo warstw, ale jej szerokość jest w stanie się w dużej mierze wahać od 3 do nawet 40 mm. Zazwyczaj na sklejkach można również znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Należy tu jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest wykorzystywany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się pęcherze. Powinniśmy o tym pamiętać podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*