Każdy Polak pamięta zapewne meble ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest znacznie większe

Różnego rodzaju dykty często nie cieszą się popularnością, bo błędnie kojarzymy je jedynie z peerelowskimi meblami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com

Sklejka ma dość szerokie zastosowanie. Zazwyczaj ludziom kojarzy się jedynie z kiepskiej jakości meblami z okresu Polski Ludowej. Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Ważne jest, aby poznać całe spektrum możliwości, które daje nam taki rodzaj tworzywa. Jest ona produkowana z przeróżnych rodzajów drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wyprodukowane nawet z dosyć rzadkiego egzotycznego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają zazwyczaj zrobione z taniej brzozy lub sosny. Wtedy deska wyglądać będzie jak stuprocentowy dąb lub buk, a będzie znacznie tańsza oraz lżejsza. Owszem, sklejki są często używane do produkcji mebli. Jednakże o wiele częściej zobaczymy je dzisiaj w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (skrzynie) czy w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest duże oraz znajdziemy je w wielu działach przemysłu. Sklejka z reguły posiada ona dużo warstw, ale jej szerokość jest w stanie się w dużej mierze wahać od 3 do nawet 40 mm. Zazwyczaj na sklejkach można również znaleźć informację, że jest ona wodoodporna.

Chcesz zbadać inny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie problem? Kliknij więc tutaj i sprawdź więcej szczegółów (http://www.brumet.com.pl/).

Należy tu jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest wykorzystywany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się pęcherze. Powinniśmy o tym pamiętać podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*