Patelnia grillowajako jedno z naczyń do tworzenia posiłków

Patelnia grillowa to jedno z naczyń do przygotowania potraw, jakie warto posiadać w wyposażeniu kuchni. Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów patelni grillowych, różniących się osłonkami, grubością dna i ceną.

Patelnia grillowa tym różni się od pozostałych, że posiada pofalowane dno, w którym gromadzi się wytopiony tłuszcz, zamiast wsiąkać w mięso.

Aby zgłębić informacje na omawiany temat, to najpierw poznaj inne dane na to zagadnienie – wszystkie materiały przeczytaj tutaj.

Niektóre modele patelni grillowych jest możliwość wstawiać do piekarnika, zaś zależnie od technologii skonstruowania, także użytych suroWCów można z nich korzystać nawet na płytach indukcyjnych. Kształty i gabaryty patelni grillowych są różnorodne. Mogą być owalne, okrągłe, prostokątne, także kwadratowe, mieć trzymanie z tego samego surowca, albo wyłożony drzewem, lub tworzywem nienagrzewającym się, poniektóre uchwyty są odczepiane.

gotowanie

Autor: Websenat
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsza jest patelnia grillowa z żeliwa, aluminiowa, względnie stalowa. Właściwości materiałów z których pozostały wykonane posiadają niezwykle wielki wpływ na szybkość grzania się patelni, oraz metoda grillowania. Osłonki zaś są odpowiedzialne za ułatwienie utrzymania patelni grillowej w schludności, nieprzywieranie potraw.
Prawidłowe stosowanie i pielęgnacja patelni grillowej jest nadzwyczaj znacząca, gdyż od tego zależy długość jej eksploatacji. Przed pierwszym użyciem patelni dobrze jest dokładnie przeczytać instrukcję i precyzyjnie się do niej stosować. Te stworzone z żeliwa powinno się zabezpieczyć zgodnie z zaleceniami wytwórcy, nie wolno stosować ostrych przyrządów.

Nie można na gorącą jeszcze patelnię wlewać chłodnej wody, bowiem może to naruszyć jej powłokę, nie powinno się patelni grillowych czyścić ostrą gąbką, lub szczotką .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*