Urządzanie i dekorowanie mieszkania w stylistyce shabby chic

Na świecie wymyślono bardzo wiele różnorodnych stylów urządzania domów i mieszkań. Poza tym możliwe jest zestawianie różnych stylistyk razem, tworząc niekiedy niezwykle nowatorskie rezultaty. W ostatnim czasie przykładowo coraz większa popularnością cieszą się style pozostające w zupełnej sprzeczności do minimalistycznej stylistyki nowoczesnej. Style te posiadają różne nazwy, należy do nich między innymi shabby chic.

shabby chic

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
Styl ten jest niezwykle prosty do zidentyfikowania, gdyż pomieszczenia urządzone według jego założeń są za każdym razem bardzo podobne do siebie. Z uwagi na barwy i tworzywa często stosowane w tego rodzaju domach mówi się, że styl ten jest bardzo kobiecy. Faktycznie w ten sposób swoje pokoje i mieszkania najczęściej urządzają kobiety. Jest to styl delikatny, nawiązujący do poprzednich epok, stosujący powtarzalne elementy. Najbardziej rozpoznawalną cechą tego stylu są stosowane kolory. Zazwyczaj stosuje się białe meble i dodatki, albo też w kolorach bardzo jasnych i pastelowych.

Stylowe meble i dodatki

Jak ogólnie wiadomo, podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania są meble. Pełnią one rolę zarówno praktyczną, jak i związaną z estetyką. Meble shabby chic odznaczają się przede wszystkim walorami estetycznymi – . Ich barwy to zwykle biel, stosunkowo chętnie wykorzystywany jest też blady róż. Najbardziej specyficzne jest jednak to, że stosowane meble mają wyglądać na stare. Rzecz jasna najlepiej jest, gdy są to

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

faktyczne produkty sprzed lat. Jeżeli jednak nie ma się do takich dostępu, wykorzystuje się meble specjalnie postarzane.

Shabby chic w różnych wnętrzach

Opisywany styl może być skutecznie wykorzystywany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Przykładowo bardzo korzystnie prezentuje się w pokojach dziecięcych, zwłaszcza jeżeli mieszka tam dziewczynka. W takim przypadku kolor bladoróżowy będzie jak najbardziej odpowiedni. Styl shabby chic także bardzo dobrze sprawdza się w sypialniach.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na ten temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej witryny – po prostu naciśnij to makiety deweloperskie i przenieś się do naszego portalu.

Tam najczęściej wykorzystywane są duże łóżka z ramami z metalu, zazwyczaj białe i w starym stylu. Przy łóżku można ustawić komody, które dzięki zastosowaniu dużej ilości warstw farby prezentują się jak stare.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*