Doskonały pomysł na dodanie dzieciom odrobiny odwagi

Każdy opiekun rozumie, że lampka nocna może ułatwić maluchom zaśnięcie. Umożliwiają one także bezpieczne przejście smyka do łazienki, natomiast opiekunom dają możliwość również sprawdzenia czy u brzdąca jest wszystko ok.
Taka lampka nocna dla dziecka rzuca nieco więcej blasku, niż lampa podłączona do gniazdka, jednak wciąż pozostawia pokój dziecka w pewnym półmroku.

Doskonale sprawdza się w miejscu, gdzie chcemy dla przykładu nakarmić w nocy niemowlaka. Lampki nocne mogłyby też pełnić rolę dekoracyjną. Niektóre z nich mają funkcję emitowania gwiazdek czy nawet gwiazdozbiorów na płaszczyźnie sufitu albo ściany. Są też tego typu lampki, które łączą w sobie funkcję oświetlenia pokoju i funkcję pozytywki. To niezwykle ułatwia maluchom zasypianie. Lampki nocne dla dzieci, które można podłączyć wprost do gniazdka, są raczej najmniejszymi dostępnymi na rynku lampkami nocnymi. Można je kupić w wielu barwach, a ich zaletą jest to, że rzucają niezwykle przytłumiony strumień światła.

Jadalnia

Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednak strony jest ono wystarczające, żeby skutecznie oświetlić drogę do innego pokoju czy do toalety. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie tego typu lampek na klatce schodowej albo w przedsionku. Jeśli chodzi o wygląd, to mogą one posiadać lekko zaokrąglony lub płaski kształt i rzucać jedno lub wielokolorowe światło. Co interesujące, niektóre lampki do pokoju dzieci, mogą mieć formę jabłuszka, motylka albo księżyca czy gwiazdki. Oczywiście do nabycia są także jeszcze odmienne wzory.

Należałoby również dodać, że nowsze wersje lampek mogą posiadać wbudowany czujnik zmierzchu. Wywołuje on to, że lampa automatycznie odłącza się, kiedy jest jasno albo uruchamia w takiej sytuacji, gdy zrobi się dosyć ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*