Ekwipunek przedszkola

Jednostka, która zajmuje się opieką nad maluchami wcale nie musi być przedszkolem. Nie pozyskawszy statusu przedszkola, nie można jednakże się ubiegać o dofinansowania samorządowe, jakie określone są na poziomie 75% kosztów utrzymania maluszka w publicznym przedszkolu.

dziecko
By założyć przedszkole, należy spełnić serię restrykcyjnych wymogów tyczących się zarówno lokalu jak także jego ekwipunku. Meble przedszkolne podlegają kontroli pracownika PIS. Muszą posiadać certyfikaty a także atesty zgodności z PN. Tyczy się to sprzętów zakupionych po 1997 roku, ale też muszą zostać dostosowane do zasad funkcjonalności. Oznacza to, iż każde dziecko powinno mieć zmierzoną wielkość ciała, na podstawie której definiuje się wariant mebli dostosowany do danego malucha.

Dziecko nie może siedzieć za wysoko, ani również za nisko.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy wypożyczalnia obrusów weselnych tego tematu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe wątpliwości.

Nazbyt małe krzesła dla dzieci do przedszkola sprawiają, że dziecko garbi się, zbyt wysokie sprawiają, iż nie ma właściwego podparcia dla pleców, natomiast jego stopy nie opierają się o podłogę, co obciąża młody kręgosłup. Jeśli zamierzamy uruchomić kilka grup przedszkolnych, zróżnicowanych wiekowo, należy kupić zestawy krzeseł a także stolików, blatów roboczych dobranych do indywidualnych wymagań dzieciaczków. Istotne jest również, żeby meble do szatni do przedszkola stworzone były solidnie, a przede wszystkim, by nie miały wystających części ani ostrych brzegów, które zagrażałyby maluchom. Meble muszą być stateczne, ale przy tym niezbyt ciężkie, dziecko bowiem nierzadko sam będzie musiał sobie z nimi dać radę.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zauważyć, iż wszystkie prace polegające na urządzaniu wnętrza, instalowaniu szafek, wieszaniu półek, najlepiej powierzyć fachowcowi. Pełne przekonanie, iż żadne krzesło nie rozpadnie się pod maluchem, żadna z półek nie spadnie mu na główkę, znacznie ułatwia pracę, pozwala myśleć nie o bezpieczeństwie przedszkolaka, ale o temacie zajęć. Półki dla dzieci w zestawie winny być zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Bajeczne wnętrza, kolorowe meble – to wszystko nietrudno uzyskać, bez ponoszenia wielkich kosztów. Starczy odrobina pomysłowości i trochę czasu, by sprawić, że pokoiki przedszkolne, łazienki oraz korytarze będą zachwycać nie jedynie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*