Każdy jest świadom tego, że co kilka lat musimy wymieniać materac, by spełniał on swą funkcję

Jeżeli mamy materac, na którym śpimy od kilkunastu lat, to zapewne dawno trzeba było już kupić nowy.
Wszyscy rodzice, którzy chcą, żeby ich maleństwo zdrowo się rozwijało, muszą pamiętać nie jedynie o jego wykształceniu i posiłkach, ale też o mocnym śnie.

materac 120x200

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Na ostatni czynnik składa się dobrze wywietrzony oraz zaciemniony pokój, ale przede wszystkim odpowiednio kupiony materac. Jeżeli nasz smyk jest już na tyle duży duży, aby dostać własny dorosły pokój z biurkiem oraz łóżkiem, to trzeba mu kupić dość wąski materac 120×200 cm. Jest to standardowa szerokość dla łóżek, w których będzie spała jedna osoba. Wybór typu materaca należy do nas. Możemy zamówić najtańszy ze sprężynami, ale pomału wszyscy odchodzą od tego pomysłu. Po jakimś czasie przecież pod naciskiem ciała materac ugniata się i możemy zacząć czuć sprężyny, które będą wbijały nam się w plecy. To byłoby straszne, gdyż nie zapewniałoby zdrowego snu. Może zatem powinniśmy zamówić coś innego? Mogą być to na przykład materace kieszeniowe lub multipocketowe. Mogą być one zrobione również z różnych tworzyw. Teraz popularne stały się materace kokosowe czy lateksowe. Jeżeli nasze maleństwo jest alergikiem, to musimy zweryfikować, które opcje nie będą go uczulać.

Może okazać się wówczas, że nasz wybór będzie droższy, ale warto wydać odrobinę więcej, by uwolnić naszego brzdąca od kataru oraz ogólnej męki wywołanej alergią. Należy wybrać także twardość materaca, ale to rzecz indywidualnych skłonności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*