Kiedy drewniana podłoga traci swoją świeżość… Spróbuj cyklinowania!

Każdy drewniany parkiet po jakimś czasie traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odświeżyć. Z pomocą przychodzi wtedy Fachowiec, który zajmuje się cyklinowaniem.
Jest to kilkuetapowy proces, którego efekt może być olśniewający.

Nie warto dumać nad wymianą drewnianego parkietu, tylko rozpocząć cyklinowanie Jelenia Góra i inne miasta niewątpliwie mają w swoich granicach wielu fachowców, którzy podejmą się odświeżenia naszego parkietu. Decyzję o odświeżeniu podłogi w pokoju powinno się podjąć, kiedy lakier pokrywający podłogę jest już widocznie wytarty, albo gdy drewno po prostu uległo zniszczeniu. Czas robót zależy od stopnia zużycia drewna. Podłogi w złym stanie cyklinuje się kilkakrotnie i dopiero później zabezpiecza się je odpowiednio dobranym lakierem.
żaluzje
Jak przebiega zabieg cyklinowania? Specjaliści posługują się urządzeniami zwanymi cykliniarkami. Z ich pomocą dokładnie ściera się wierzchnią, zniszczoną powierzchnię drewna i poddaje się je szpachlowaniu, co oznacza uzupełnianie wszystkich ubytków. By podłoga podłoga podniesiona wappex odzyskała swój naturalny wygląd, proces ten powinien być niezwykle dokładny. Następnym etapem prac jest polerowanie zaschniętej podłogi. Potem parkiet należy pokryć podkładem i wypolerować. Po niezbędnym dokładnym odkurzeniu i umyciu podłogi trzeba ją polakierować. Gwarantuje to większą trwałość. Trzeba pamiętać, że po każdym etapie cyklinowania powinno się sprawdzić stan podłogi: czy nie widać żadnych zepsutych fragmentów i czy deski się nie ruszają. Jeśli coś nie wygląda źle, cały proces trzeba powtórzyć. Jeśli będzie taka potrzeba, kilka razy. Dopiero pokrycie warstwą lakieru jest zakończeniem całego procesu.

Sporo osób remontujących mieszkanie pyta, czy można cyklinować samodzielnie. Teoretycznie tak, trzeba tylko kupić (lub pożyczyć) odpowiedni sprzęt i preparaty.

W praktyce okazuje się, że to, co brzmi jak zwykłe ścieranie i polerowanie, jest trudnym procesem, a dobry efekt wymaga długiego okresu nauki, praktyki i precyzji. Lepiej zatem zatrudnić do tego zadania profesjonalistę, który profesjonalnie zadba o odnowienie naszych pięknych parkietów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*