Od czego zacząć remont domu?

Bez względu na obszar robót, remont zawsze kojarzy się nam z niewielkim „trzęsieniem ziemi”. Radzimy, jak odpowiednio przyszykować się do remontu.
Tak w mieszkaniu starym, w jakim będziemy realizować poważny remont czy też je jedynie odświeżać, jak także w nowym, nabytym w stanie surowym, podstawową kwestią jest plan jak też zakres robót remontowych.

Co pragniemy wykonać, jak daleko posunąć się z robotami, czego nastręcza stan mieszkanka (Czy przesuwamy bądź burzymy ściany, czy wyłącznie je odświeżamy? Wymieniamy okna oraz drzwi? Kładziemy nową posadzkę czy może aktualna wymaga wyłącznie małych reperacji oraz odnowienia? Czy konieczny nam będzie malarz czy też na własną rękę odremontujemy swe mieszkanie?).
pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości

Autor: Pat Strosahl
Źródło: http://www.flickr.com
salon

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Możesz wszystko wymyślić samodzielnie czy też skorzystać z rad architekta. Ów drugi wariant, aczkolwiek bardziej kosztowny, daje większe prawdopodobieństwo, że nasze potrzeby zostaną odpowiedniej zaspokojone (plan winien brać pod uwagę nasz styl życia, preferencje) itp. Następny krok to kosztorys a także zebranie koniecznych środków finansowych. Należy wziąć pod uwagę, iż kosztorys jest wyłącznie przygotowawczym wyliczeniem, albowiem przeważnie budżet i tak zostanie przekroczony (czy też remont niepełny). Dobrze zatem przyszykować się na tę możliwość a także posiadać pewien zapas pieniążków. Jeśli nie mamy odłożonych oszczędności, możemy się wspomóc pożyczką na odnowienie mieszkania czy też dodatkową ofertą poniektórych sklepów budowlanych, które oferują wewnętrzne karty kredytowe i pożyczki krótko – jak też długoterminowe.

Wyznaczamy kolejność prac a również wnętrz, które planujemy odnowić.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie hurtownia kamienia enneurope, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Jako pierwsze realizujemy roboty najcięższe: przesuwanie ścian, wymiana grzejników oraz drzwi. W następnej kolejności szykujemy ściany do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*