Czym jest oświetlenie sklepu spożywczego i odzieżowego i jak je wykorzystywać, by pozyskać określone skutki i korzyści?

Nie każdy wie, że dobrze działający sklep wymaga realizacji idealnego systemu oświetlenia. Drobne niedociągnięcia w tej branży mogą dawać poważne odbicie zarówno w sprzedaży jak i powodzeniu. Czego zatem nie stosować i jak nie oświetlać?

Z doświadczenia sporej ilości firm wiadomo, jak spore znaczenie posiada oświetlenie w dziedzinie handlowej.

sklep spożywczy, market

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie unowocześniania zazwyczaj napotykać można się z strukturami źle zaprojektowanymi, a także pomijającymi szczególnie istotne kwestie.

Te wpisy z witryny, które zobaczysz po kliknięciu na ten odsyłacz na pewno będą użyteczne – są one godne zainteresowania i mogą Cię miło zdziwić.

Oświetlenie sklepu spożywczego to aktualnie nierzadko bagatelizowany element wystroju pomieszczenia, którego zadaniem jest spełnianie określonych funkcji – a w tym również zbycia. Jednym z kluczowych błędów przy tego typu działaniach jest to, że plan oświetlenia nie zawiera zmiany ekspozycji produktów- na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc. W trakcie realizacji oraz zaraz po niej pomieszczenie wydaje się być odpowiednio oświetlone tak, jak powinno. Kłopot jest natomiast dokładnie wtedy, gdy zmienia się sposób ekspozycji – czyli gdy m.in. stoły z towarem znajdują się w innym położeniu.

Okazuje się wówczas, że ich aktualne miejsce jest przykładowo niedoświetlone. To natomiast poważnie i niewłaściwie wpływa na możliwości polecania produktów. W takim przypadku klienci mogą ich nie spostrzec, uznać jako towar ubytkowej, drugiej kategorii albo po prostu mieć ograniczoną możliwość zaznajomienia się z ich jakością. Wiedzmy więc o równomiernym podziale światła w sklepie. Bardzo dobre oświetlenie sklepu spożywczego osiągnąć można przykładowo przez stosowanie odpowiednich opraw typu downlight. Doświetlenie akcentujące z łatwością wykonać można natomiast na projektorach zamontowanych do szynoprzewodów. Dzięki temu położenie centrum będzie można dobrze dopasować do oaktualnego wystroju pomieszczenia sklepu.

Kolejna wadą oświetlenia jest niedostateczna ilość światła. Tak się składa, że niektóre sklepy decydują się na umiarkowaną ilość światła ogólnego oraz oprawy zaznaczające dany produkt na półkach. Niestety nieumiejętne zastosowanie takiego właśnie rozwiązania, prowadzić może następnie do tego, że w pomieszczeniu jest po prostu za ciemno. To z kolei pomniejsza wygodę odbiorców oraz ich sposobności dokładnego zapoznania się z ofertą. Jeżeli więc chcemy stworzyć w sklepie odpowiedni cichy i „dyskretny” nastrój, lepiej jest osiągnąć ten efekt poprzez odpowiednią aranżację pomieszczenia – tzn. ciemne ściany a także stonowane barwy mebli. Stosując oświetlenie sklepu odzieżowego nie należy przedwcześnie decydować się na małą ilość opraw lub też wykorzystywanie źródeł o małej mocy. Cel nastrojowego oświetlenia wymaga bowiem precyzyjnego ustawienia opraw kierunkowych które zachodzi po każdej zmianie dekoracji i odpowiedniej konserwacji. Oświetlenie sklepu odzieżowego to zatem bardzo ważna sprawa przy funkcjonowaniu działalności handlowej- sprawdź to.

Można w takiej przedsiębiorczości także zastosować oprawy Led.

A więc jeśli masz sklep spożywczy lub odzieżowy wiedz o odpowiednim jego oświetleniu. Na rynku propozycja takiego rodzaju jest dosyć szeroka, przez co każdy z przedsiębiorców znajdzie coś specjalnego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*