doskonałe właściwości szkła lakierowanego

Szkło jako tworzywo nieorganiczne cechuje się serią własności fizycznych i chemicznych, jakie to właściwości stosowane są przez ludzi od dawna. Szkło jest nadzwyczaj plastycznym materiałem, jaki warto stosować w projektowaniu domów, mieszkań, czy tez budowli.

Szklane drzwi

Autor: Jordi Cucurull
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło, jak każde ciało stałe, pod działaniem wzrostu temperatury zwiększa własne rozmiary i w miarę obniżenia temperatury redukuje swoją kubaturę. Szkło jest eleganckim, wyrafinowanym półproduktem, który wygląda przyzwoicie praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu. Szkło jako interesujący, współczesny surowiec budowlany, posiada unikatowe atuty, które czynią, że szklane ściany nabierają wyszukanego charakteru.

Decydując się na przeznaczenie szkła w naszym wnętrzu powinniśmy poznać jego własności. Pośród wielu rodzajów szkła dopuszczalnych do spożytkowania są również i takie, które można stosować w nietypowy sposób.

Ze względu na swoje własności szkło hartowane Wrocław jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i odporne na duże temperatury. Szkło gięte natomiast zezwala na otrzymanie nietuzinkowych konfiguracji. Odrębny realny do zastosowania rodzaj szkła, pokrywany sitodrukiem może być stosowany do przeszkleń frontonów budowli, spożytkowany do skonstruowania ścianek działowych, bądź zastosowany jako fragment wyposażenia wnętrza, pełniąc również rolę użytkową.

Dzięki wzmacnianiu szkło ma wysoką wytrzymałość na uderzenia, także 5 razy większą wytrzymałość na wyginanie od szkła normalnego. Jest wytrzymałe na zwiększone temperatury. Powyższe cechy oraz fakt, że szkło lakierowane nie jest bardzo kosztowne, daje nowe możliwości przy planowaniu wnętrz ().

Szkło lakierowane zyskuje coraz większe grono sympatyków. Ma ono zastosowanie na frontach mebli, panelach instalowanych w kuchniach nad blatem, częściach dekoracyjnych i ukrywających. Szkło, dzięki własnej głębi sprawia, że wykonane z niego meble i części wyglądają nadzwyczaj elegancko. Żaden inny materiał nie daje tak mocnego efektu odbicia. Dzięki tej własności szkło lakierowane sprawia, że przestrzenie i pomieszczenia wydają się obszerniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*