Lampy jakich nie znacie

Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w aranżacji mieszkania i ogrodu ma światło. Nawet idealnie urządzone wnętrze można oszpecić zakładając źle dobrane lampy ze zbyt mocnymi lub za słabymi żarówkami. Zwróćmy na to uwagę, przy urządzaniu naszego domu, a jeśli nie mamy pojęcia o oświetleniu i nawet intuicyjnie nie wyczuwamy co jest odpowiednie a co nie – zwróćmy się do specjalisty. Większość architektów wnętrz zna się doskonale na oświetleniu, więc warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Najpierw kuchnia

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Oświetlenie w kuchni jest kluczowe. Ma być jasno, przecież gotowanie po ciemku jest prawie niemożliwe. Zazwyczaj o wiele lepszym rozwiązaniem, niż jedna lampa zwisająca z sufitu, są niewielkie lampki montowane pod szafkami, a świecące na blaty na których przygotowujemy jedzenie. Dzięki temu nie zasłaniamy sobie światła, a jednocześnie nie odnosimy wrażenia za dużej ilości światła, nawet gdy mamy białe, błyszczące szafki. Jeżeli mamy w kuchni także stół, dobrze jest założyć nad nim lampę dającą ciepłe światło i nie oślepiającą osób siedzących. Robi się wówczas wokół stołu krąg, który wręcz zachęca do spędzenia czasu właśnie przy stole. Uwaga na oświetlenie łazienkiKto z nas nie spotkał się z łazienką oświetloną wręcz ohydnie – dla przykładu w hotelu, czy pubie. Zimne, sztuczne światło, które sprawia, że każda osoba wygląda jak po tygodniu bez snu – z granatowymi workami pod oczami i szarą cerą.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij ten link – to pomocna strona (www.vitrintec.pl/), która także zawiera absorbujące dane.

Z tego powodu trzeba zwrócić uwagę na to jakiego typu oświetlenie montujemy w łazience (>>przykłady takiego oświetlenia<<). Uda nam się uniknąć tego koszmaru we własnym domu. Jeżeli w łazience nie mamy dostępu do dziennego światła, bardzo istotne jest żeby światło było możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Szczególnie dla kobiet, które robią makijaż przy takim świetle ma to znaczenie. Żadna kobieta nie chce wyjść z domu do biura wymalowana jak do spektaklu teatralnego.

Ogród też można podkreślić światłem
Pamiętajmy także o ogrodzie. Tutaj także mamy bardzo wiele rozwiązań. Można zaznaczyć podjazd, zakładając na przykład lampy najazdowe (>>przykład takiego oświetlenia<<). Można rozwiesić na drzewach lampiony, możemy postawić małe latarenki, lub zamontować podświetlenie drzew od doły. Ogranicza nas tylko nasz gust. Zwróćmy jednak uwagę by nie przesadzić. Lepiej, aby światła było mniej, niż, gdyby nasze podwórko miało wyglądać jak lotnisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*