Zaprojektowanie przedpokoju – ciekawe rady

Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego domu czy mieszkania jest przedpokój – łącznik pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami. Przy planowaniu rozmieszczenia przestrzennego przedpokoju powinno się pamiętać, że spełnia funkcję komunikacyjną. Stanowi pozycję w centrum mieszkania w której łączą się drogi wszystkich lokatorów. Z tego powodu musi być to niezwykle dobrze zaaranżowana przestrzeń.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując przedpokój pamiętajmy, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące przechowywaniu wierzchnich części garderoby – katan, płaszczy oraz obuwia zimowego. Mądrym rozwiązaniem będą wieszaki na których pozostawimy garderobę wierzchnie, wespół z szafką na obuwie, która u góry będzie posiadała praktyczne siedzenie. Równocześnie będzie wtedy miała funkcję pufy na jakiej można przysiąść aby swobodnie ubrać buty. W zależności od pory roku i pogody zalecamy zaopatrzyć się w ociekacz na buty, oraz chodnik do wytarcia obuwia z ubrudzeń spodów. W narożniku proponujemy postawić stojak na parasole.

przedpokój do aranżacji

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Tyle z najbardziej istotnego umeblowania.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na omawiany temat – odsyłam tam (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), gdyż znajdziesz tam dokładne dane, które wyjątkowo Cię zaciekawią.

Od dłuższego czasu w Polsce jest moda na zabudowywanie jakiejś ze ścian szafą z przesuwnymi drzwiami. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy mamy do czynienia z bardzo małymi mieszkaniami – szafa spełnia wtedy funkcję garderoby i przechowywane są w niej wszystkie części stroju, choć jedną z półek, czy drążek możemy przeznaczyć na odzież wierzchnią. Gustowna aranżacja przedpokoju to nie taka trudna sprawa, a jednak daje świetne efekty wizualne.

Jako, że w przedpokoju zwyczajowo nie ma dostępu do słońca, dobrze jest pomalować go w jasnych, pastelowych kolorach. Zarówno podłoga jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Mądrym rozwiązaniem jest położenie płytek zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy puchnięcia paneli. Ściany trzeba jest pomalować farbą, którą można myć – szczególnie, gdy mamy maluszków – łatwo będzie można usunąć zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*