Czy wszystkie rośliny można by zasadzać w każdej doniczce?

Dużo osób uważa, że Wybór donicy jest niezwykle łatwy. Po prostu idą do marketu i kupują donicę, jaka im najbardziej się podoba. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że wybór nie był jednak najlepszy, lub do co poniektórych zastosowań konkretna donica się po prostu nie nadaje.

paleta kolorów

Autor: https://www.ad-home.pl/dekoracje-ze-sznurka
Źródło: https://www.ad-home.pl/dekoracje-ze-sznurka
To, który kształt będzie miała doniczka, jest w większości przypadków roślin obojętne. Okazuje się jednak, że są i takie, które wolą dla przykładu donice w kształcie okręgu przykładowo kaktusy, a odmienne wolą donice w kształcie kwadratu. Są to np. zioła oraz pelargonie. Ważne jest także dostosowanie kształtów donicy do otoczenia. Niektóre rośliny nie lubią dużych donic. Przykładowo kaktusy i storczyki. systemy korzeniowe tych roślin są zazwyczaj proste, ale niezwykle wrażliwe. Roślinki te prawie nie wymagają ziemi. Dobierając doniczkę, trzeba zwracać uwagę na to, gdzie zostanie ona ustawiona. W taki sposób doniczka, jaka wykonana jest z droższego suroWCa, będzie przez dłuższy czas spełniała swe zadanie.

nieruchomości

Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com
Poszczególne roślinki także mają swoje preferencje, np. szczypiorek, który sadzony jest w doniczce z plastiku także wyrośnie, ale nie oznacza to, że byłaby to doniczka doskonała. Zioła najlepiej sadzić w donicach nie za dużych, które wyprodukowane są z ceramiki lub drewna. Roślinki kwiatowe dobrze zasadzać jest w donicach ceramicznych albo drewnianych. Jednak zazwyczaj potrzebują one sporo miejsca, dlatego też doniczka także powinna być trochę większa.

Jeżeli chcielibyśmy posadzić krzewy oraz niewielkie drzewka w donicy, to wystarczy donica ogrodowa o średnicy do 50 cm.

Na pewno masz ochotę poznać ekstra wiadomości dotyczące tego zagadnienia. Jeżeli zaintrygował Cię nasz najnowszy wpis, to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Należałoby jednak zastosować donicę ciężką, żeby środek ciężkości nie był umiejscowiony zbyt wysoko, ponieważ drzewko mogłoby się przewrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*