Jak urządzić kuchnie, jaka faktycznie będzie wygodna oraz estetyczna? O czym najbardziej pamiętać?

Sporo ludzi zadaje sobie takie samo pytanie, to znaczy w jaki sposób zaaranżować kuchnię, aby była w pełni praktyczna oraz wygodna? To tak naprawdę nie jest proste zadanie, chociaż takie może się wydawać. Dobrze w związku z tym poznać wskazówki, jakie dotyczą tego zagadnienia.

Rzeczywiście, wszystkie kuchenne czynności, przykładowo gotowanie, mycie naczyń czy robienie przetworów, mogą okazać się lżejsze oraz sprawiać więcej radości.

Ale tylko wtedy, kiedy kuchenna przestrzeń jest właściwie zaplanowana. Co ważne należy dopasować układ zabudowy do ukształtowania jak również wielkości kuchni. Kuchnie tak naprawdę mogą być zrobione w różnego rodzaju układach, musimy się zastanowić, który będzie najlepszy do planu naszej kuchni, dobrze jest poznać jego wady i zalety. Najbardziej korzystnie będzie, gdy droga, którą pokonujemy pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką ułoży się w kształcie trójkąta.

Armatura

Autor: Mike Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Zlewozmywaki, kuchenka jak i lodówka to najważniejsze elementy, które musimy mieć w kuchni. Powinny być one od siebie odpowiednio oddalone, dla przykładu zlew od lodówki – 120 do 210 centymetrów, zlewozmywak do kuchenki identyczną odległość jak również lodówka do kuchenki – 120 do 270 centymetrów. Należy zatroszczyć się koniecznie o ergonomię w kuchni. Poziom blatu musi być dobrany do wzrostu osoby. Aby oszacować, jaki jest odpowiedni, powinniśmy zmierzyć wysokość od ugiętego łokcia do podłogi oraz odjąć piętnaście centymetrów. Rekomendowane wysokości blatów w kuchni mogą się dość różnić, na przykład dla osoby o wzroście 160 centymetrów blat powinien być umieszczony 90 centymetrów od podłoża, zaś dla wyższej już wyżej. To wydaje się być logiczne, natomiast wiele osób o tym nie myśli i później blat jest niedopasowany, z tego powodu praca w kuchni jest średnio komfortowa – przeczytaj przykłady.

Zawsze także jest ważne, aby kuchnia została idealnie wykończona, czyli warto skorzystać z doskonałych wykończeniowych surowców. Doskonałym przykładem będą tutaj płytki ceramiczne, jakie zawsze się sprawdzają i to w każdego rodzaju kuchni- poznaj przykłady.

Poszukujesz fascynujących wiadomości na ten temat? To świetna chwila, ponieważ został napisany polecany serwis www, który posiada ważne informacje na taki temat.

Są piękne, łatwe do czyszczenia, trwałe oraz solidne. Z pewnością warto z nich skorzystać, jeżeli chcemy mieć piękną i wymarzoną kuchnię. Przekonamy się, iż stosując proste środki, to znaczy zachowując minimalizm, możemy osiągnąć bardzo wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*