W jaki sposób utworzyć interesującą aranżację pomieszczenia?

Wszyscy chcemy mieszkać w ładnym mieszkaniu. Jednak miejsce zamieszkania musi być nie tylko akceptowalne wizualnie, powinno być jeszcze interesujące. Nawet piękne mieszkanie może być też po prostu nużące. A jak sprawić, żeby nikt z gości nie pomyślał, że Twój salon albo sypialnia są niezbyt ciekawe? Sposobów na uatrakcyjnienie aranżacji pomieszczenia jest mnóstwo. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno postawienie na elementy „nie pasujących”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Można to odnieść do odmiennej epoki albo odmiennego stylu wyposażenia. Np. w salonach mebli albo na wyprzedażach domowych znajdziesz krzesła rodem z baroku. Nie trzeba całego mieszkania przerabiać na styl barokowy. Krzesło z baroku może świetnie się prezentować w zwykłej aranżacji lub nawet zagościć w modernistycznym wnętrzu – fantazyjny wystrój. To samo odnosi się do pozostałych „nie pasujących” elementów aranżacji. Na przykład barwnych dekoracji typowych dla krajów Ameryki Południowej.

Każdy pokój będzie o wiele bardziej interesujący także wówczas, kiedy nieco podbijesz ubarwienie wnętrza. Dobrym sposobem na ożywienie pokoju jest dodanie bardziej energetyzujących barw. Dobrym przykładem jest wyrazista zieleń lub żółć. Tyle, że należy mieć na uwadze, że kolory tego rodzaju nie powinny pojawiać się w zbyt dużym nagromadzeniu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na ciekawiący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj wpis panele słoneczne Kraków.

Wówczas pomieszczenie stanie się nieco drażniące. Może nawet być przyczyną kłopotów ze zrelaksowaniem się, a w skrajnych przypadkach z zasypianiem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Odnośnie kolorów warto również pamiętać o przeciwieństwach. Jeżeli chcesz wprowadzić ciekawy, mocny akcent do wnętrza, dobrym sposobem za każdym razem okaże się przeciwstawne zestawienie. Jeżeli całe wnętrze jest białe, dodaj coś czarnego. Jeżeli pomieszczenie jest stonowane, dodaj przeciwny kolor o mocnej intensywności. Wówczas z pewnością nie będzie nużąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*