Jak wybierać fototapetę do mieszkania? O jakich kwestiach należy pamiętać? Jakie są najbardziej istotne wytyczne?

Fototapety, które jeszcze nie tak dawno kojarzyły się z okresem PRL-u, w dzisiejszych czasach znowu stają popularne. Nie kojarzą się już z kiczem, są coraz częściej wybierane, zwłaszcza, że pasują do każdego miejsca w domu.

Minimalistyczny wystrój wnętrz

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
O ich estetyczne walory bez przerwy jednakże spierają się projektanci. Niektórzy z nich odnoszą się do nich jak do normalnego elementu dekoracyjnego, pozostali twierdzą, że to po prostu najbardziej zwykły kicz oraz tandeta.

Kliknij ten odnośnik, a przekonasz się, że mieszczące się tam wpisy ze strony zaintrygują takie osoby, które zafrapowane są podnoszoną w tym miejscu sprawą.

Fototapety mogą nadać wnętrzu oryginalnego charakteru, trzeba mieć jednakże odwagę i wyczucie smaku, ażeby najbardziej korzystnie zaaranżować wnętrze, gdzie mamy w planach skorzystać z tego typu dekoracji. Warto wiedzieć, iż dzięki fototapecie możemy całkowicie odmienić wnętrze, lecz jesteśmy w stanie też popełnić aranżacyjny błąd.

Fototapeta rzeczywiście musi pasować do wnętrza, np. więc fototapeta okno z widokiem będzie idealna do salonu czy sypialni, a gorzej będzie się prezentować w kuchni. Fototapety mają bardzo wiele zalet, z pewnością dodają przestrzeni, tak więc są perfekcyjne do wąskich pomieszczeń. Wiadomym jest jednakże, iż obowiązkowy jest dopasowany wzór, gdzie taka przestrzeń jest uchwycona – odsyłam do tej strony. Takie tapety stwarzają bardzo specyficzny klimat, to sprawia, że podkreślają charakter wnętrza oraz nadają mu absolutnie genialny charakter. Fototapety mogą zastąpić różnorakie inne dekoracje. To centralny i wysuwający się na pierwszy plan dekor. Sama jednakże musi być dobrana z umiarem i ze smakiem. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, przede wszystkim niezbędne jest dobranie tapety do odpowiedniego pomieszczenia, tak więc dla pokoju dorastającego dziecka pasować będzie fototapeta motoryzacja, a w pokoju pasjonata podróży najlepsze będą jakieś wspaniałe widoki.

fototapeta

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zastanawiamy się nad tym, gdzie umieścić fototapetę, najlepiej rozpatrzyć, jaki powinien on mieć charakter oraz jak prezentuje się jej miejsce w pomieszczeniu. Tego rodzaju tapeta najbardziej się wyróżnia, ale może spełnić rolę tła, może być więc najbardziej normalnym dekorem – Demur. Aby tego rodzaju tapeta nie została odebrana jako kicz, najbardziej korzystnie we wstępnym projekcie określić jej funkcję, a następnie do tej koncepcji dopasować całość aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*