Czym różnią się sztuki walki od sportów rywalizacji oraz co jest dzisiaj najpopularniejsze?

Sztuki walki są sposobami walki wręcz albo rywalizacji przy wykorzystaniu broni białej. Celem tych walk jest poprawa formy fizycznej, ale także rozwój osobowościowo-duchowy. Ci, którzy trenują sztuki walki uczą się jak zadawać ciosy, żeby w lepszy sposób kontrolować swój umysł i swoje ciało.
Określenie sztuka walki odnosi się do różnych wariantów walki wręcz albo walki przy wykorzystaniu broni białej.

szyba

Autor: MS
Źródło: MS
Są to przykładowo kije, szable albo szpady. W świadomości kolokwialnej, jest to jednolita grupa dyscyplin, w jakich nacisk kładziony jest na naukę wyprowadzania ciosów, aby pokonać przeciwnika. W sztukach walki jednak chodzi naprawdę o posługiwanie się siłą w przemyślany sposób to znaczy tak, żeby nie był agresywny ani zaczepny. Siła fizyczna prowadzić ma do rozwoju duchowego osoby ludzkiej, a nie do rywalizacji i zdobywania podziwu społeczeństwa. Najpopularniejszymi rodzajami sztuk walki to te, które wywodzą się z państw Dalekiego Wschodu czyli z Japonii, Korei, Chin i Tajlandii. Są one głęboko powiązane z filozofią buddyjską, która rozprzestrzeniona jest w tamtej części świata. Domeną tych sztuk nie jest agresja i rywalizacja, ale harmonia i umiejętność panowania nad swymi odruchami. Sztuki te przekazują ponadto wartości uniwersalne na przykład szacunek dla rywala i umiejętność trzymanie nerwów w ryzach.
sprzęty

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Te właściwości odróżniają sztuki walki od sportów walki. Sporty walki są to dyscypliny, jakich głównym celem jest jak skutecznie pokonać przeciwnika. Kung-fu jest to chińska sztuka rywalizacji, która zdobyła na zachodzie bardzo znaczną popularność.

Poszukujesz nowych postów na ten ciekawy temat? Zachęcamy zatem do odwiedzenia naszej witryny. Jak to uczynić? Wejdź na hiperłącze do serwisu (https://royal-nieruchomosci.com/mieszkania-na-sprzedaz-koszalin/).

Podstawowe style dla Kung-fu są wzorowane na ruchach zwierząt: lamparta, żurawia oraz tygrysa. W naszym kraju najpopularniejszą odmianą Kung-fu jest Wing Tsun, które stworzone zostało przez kobietę. Kobieta ta opracowała system walki z bardziej silnym i większym przeciwnikiem.

Odmiana Wing Tsun opiera się na tym, aby unikać konfrontacji siłowej oraz żeby wykorzystywać siłę rywala przeciwko niemu samemu. Do tego celu trzeba znać wrażliwe punkty przeciwnika na przykład oczy, gardło czy przyczepy mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*