Jak wybrać dobre listwy do podłogi, które dobrze się prezentują i spełniają swoje funkcje

W czasie wykańczania pokoju, jednym z najistotniejszych elementów jest podłoga. Kiedy zdecydowaliśmy się przykładowo na panele, konieczne jest również zamontowanie odpowiednich listew przy podłodze. Listwy przypodłogowe nie tylko są bardzo istotne estetycznie, ale też mogą spełniać inne funkcje. Można na przykład ukryć za nimi różne przewody elektryczne, które musimy przeprowadzić przez cały pokój.

Drzwi techniczne Guardia

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Dzięki nim można zamaskować nieładnie wyglądające szczeliny między ścianą a zamontowanymi panelami. Listwy podłogowe powinny być dobierane przede wszystkim do koloru podłogi jak również jej faktury, tak aby stanowiły z podłogą jednolitą całość. W sprzedaży oferowane jest kilka rodzajów listew. Kiedy mamy kłopoty z krzywymi ścianami, możemy kupić listwy przypodłogowe z gumkami, które Można idealnie można dopasować do każdej ściany. Wyjątkowo wytrzymałe będą takie, które są mocowane na kołkach, do przyległej ścian. W tym przypadku jednak, prosta ściana jest koniecznym elementem, żeby takie listwy prezentowały się odpowiednio i były dobrze dopasowane – tutaj.

Oprócz odcienia podłogi możemy też dobrać listwy do barwy drzwi. Nieważne czy wybieramy drzwi techniczne lub zrobione z drewna, powinny być stosunkowo podobne fakturą tudzież kolorem tak samo do podłogi jak również do kupionych listew. W obecnych czasach najczęściej stosuje się proste listwy, jakiś czas temu bardzo popularne były listwy z tak zwanymi „brzuszkami”, które wciąż możemy spotkać w wielu mieszkaniach.

Listwy tworzone są z drewna albo tworzyw sztucznych, które imitują drewno. W przypadku podłogi drewnianej najładniej będą wyglądać również listwy zrobione z drewna. poliwęglan bezbarwny bardzo źle komponują się z naturalnym drewnem, z którego zrobiona jest podłoga.

Wybierając listwy, należy zwracać szczególną uwagę głównie na ich cechy użytkowe. Wygląd także jest ważny, jednak głównym ich zadaniem jest tuszowanie nieestetycznych szczelin dylatacyjnych. Listwy dopasowujemy pod kolor podłogi oraz drzwi, a w przypadku podłóg z naturalnego drewna wybieramy też listwy z naturalnego tworzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*