Co powinny zapewniać kinkiety i w jaki sposób mogą one się prezentować?

Planując oświetlenie domów zazwyczaj zakładamy użycie dużej ilości źródeł światła. Zależnie od rezultatu, który chcemy uzyskać, odpowiednim pomysłem by było wykorzystanie kinkietów, które stanowią interesującą alternatywę dla zamontowanego na górze oświetlenia lub mogłyby tworzyć harmonijną całość razem.

kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Tendencje minimalistyczne w wystroju pomieszczeń mogą się również przenieść w sferę oświetlenia. Znaczy to, że coraz częściej szukamy różnorodnych innowacyjnych lamp, które mogłyby zadziwiać swą strukturą, metodą rzucania światła czy tworzywami. Z tego też powodu kinkiety możemy zawiesić w każdym miejscu tam, w którym jest konieczność dodatkowego oświetlenia pokoju albo korytarza. Naturalnie pamiętając o tym, że tego typu oświetlenie będzie bardzo nastrojowe oraz łagodniejsze od lamp przymocowanych do sufitu. Z tego też powodu kinkiety znakomicie będą sprawdzać się przy oświetleniu obrazów, luster czy elementów dekoracyjnych. Innowacyjne modele pozwolą nam tworzyć przy pomocy oświetlenia nowoczesne wnętrze albo tworzyć klimat czy też podkreślać walory mieszkania.
kinkiety

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rezygnuje się z różnorodnych dodatków na rzecz ascetycznej prostoty. Z drugiej jednak strony stosuje się właściwości suroWCów, żeby nadać im nowatorskie formy. Projektanci lubią nadawać kinkietom różne formy. Dla przykładu jest w sprzedaży kinkiet w formie kropli wody albo sześcianu. Tego typu lampy oprócz tego, że dają oświetlenie, uwydatniają elementy przestrzeni. Jest dla przykładu kinkiet, który stanowi wysunięte źródło blasku doskonale rozświetlającego postać stojącą przed lustrem oraz dzięki temu można poprawić makijaż.

Jeśli masz w mieszkaniu dzieła sztuki, którymi chcesz się pochwalić, to jest to bardzo stylowy (zobacz stylowy mebel) pomysł na ich ekspozycję. Tego typu innowacyjna lampa znakomicie sprawdza się w gabinecie, biurze lub toalecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*