Jakiego rodzaju mieszkanie jest eleganckie? Jakie tendencje się sprawdzają i o których korzystnie pomyśleć?

Mieszkania bardzo stylowe i urządzone bardziej w stylu kobiecym są najczęściej w barwach czerni, srebra oraz bieli. Tam gdzie dominują białe podłogi, ściany oraz meble, tam można powiedzieć o stylu glamour. Poza tymi kolorami powinniśmy przyznać, że fiolet wspaniale ożywia wnętrze, jednocześnie ciekawe i eleganckie dodatki, jak kryształki w żyrandolu i kinkietach wzbogacają styl glamour.

Mieszkanie w stylu Glamour wcale nie musi być ogromne, choć niektórym ten styl może się kojarzyć z iście królewskimi komnatami. Kiedy wybierzemy błyszczące powierzchnie można być przekonanym, że mały pokój czy kuchnia będą znacznie bardziej przestronne. Podobnie sprytnie możemy zastosować lustra, najlepiej w pozłacanych oprawach. Najważniejsze to wykreować we wnętrzu

mieszkanie

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednią równowagę pomiędzy błyszczącymi detalami a klasyką i matową fakturą. Odpowiednio też sprawdzają się stylowe dodatki, jak srebro oraz złoto, choć bardziej korzystnie zestawiać je z jednolitym tłem, przykładowo dobrze się sprawdzają pastelowe ściany.

Klasyczne meble barokowe są podstawą w aranżacji glamour. Upiększą każde pomieszczenie stylowością i prawdziwym luksusem. Pamiętajmy więc, że jak będziemy kupować meble to, by zwrócić uwagę na ich styl. Najlepsze są barokowe fotele, obite miękkim pluszem, właściwe są także tapicerowane modele. Najbardziej korzystnie jak charakteryzują się oryginalnością. Interesująco jest też, kiedy zaczniemy dobierać przedmioty z rokoko, czyli zdobione nogi stołu lub porcelanowe wazony z elementami w stylu kwiatowym. Bardzo istotna jest także kolorystyka wnętrza, jak potwierdziliśmy wcześniej najbardziej korzystne są biel, czerń czy srebro, a dodatki to złote i błyszczące ozdoby.

Mimo to perfekcyjnym połączeniem będzie również czerwona tapeta ze złotymi dodatkami, plus ciemnobrązowe meble z rzeźbieniami w kształcie kwiatów.

Ciekawisz się owym działem? Czytaj więc dalej kontener na gruz chorzów o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Najważniejsze to zachować równowagę, nie przesadzać, gdyż zamiast świetnego efektu uzyskamy zwykły kicz. Jak będziemy pamiętać o takich podstawowych wytycznych, to mamy szansę na najprawdziwsze mieszkanie w stylu glamour. Spróbujmy się jednakowoż zastanowić, czy taki rodzaj mieszkania jest właściwie dla nas, a jeśli tak, warto stworzyć taki klimat u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*