Nietuzinkowy styl art deco do twojego domu

Pomysłów na urządzenie modnego nowoczesnego mieszkania istnieje aktualnie sporo. Jeżeli chodzi o aranżację wnętrz można wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się indywidualnym wykorzystaniem mebli i innych akcesoriów do domu. Zależnie od konkretnego stylu stosuje się konkretne wyposażenie, które ma zaakcentować najważniejsze jego cechy. Jednym z cieszących się aktualnie sporym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, elegancki i niebanalny zarazem.

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzymy najczęściej w pierwszej kolejności z osobliwym malarstwem. Rzeczywiście, jeżeli chodzi o art deco obrazy są jednym z najistotniejszych wyznaczników tego stylu. Ma on swoje odniesienia jednak również w modzie, jak i przy aranżowaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu cechuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, pomieszczenia urządzone w art deco ą symetryczne i harmonijne. Przejawiają się to przykładowo w zastosowaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny styl.

W parze z nimi idzie wyraźna, niekiedy kontrastująca ze sobą kolorystyka. Żywe barwy takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą lub czernią. Stosuje się przy tym na ogół jasne, zdecydowane tonacje. W pomieszczeniach typu art deco istotne jest zachowanie właściwych proporcji. Nie znaczy to jednak, że wykorzystuje się jedynie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w uzyskaniu pożądanego efektu. Styl ten jest bowiem bardzo nowatorski – zimne szkło i chromowaną stal łączy się tutaj z różnymi rodzajami drewna. Wszystko jednak musi ze sobą harmonizować i tworzyć przykuwającą uwagę całość.

art deco

Autor: Jean-Pierre Dalbéra
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze cechy stylu art deco możemy poznać oglądając obrazy. Najszybciej możemy to zrobić przeglądając internet (odnośnik). Niejedna internetowa galeria art deco oferuje możliwość obejrzenia, a równocześnie zakupienia obrazów tego typu.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj profil podparapetowy podobne materiały – one także są wartościowe.

W Polsce jedną z najpopularniejszych artystek, która tworzyła w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto obejrzeć jej obrazy, gdyż są naprawdę nowatorskie i niebanalne. Warto również zamówić, chociaż jeden obraz art deco, jeśli właśnie to w tym stylu mamy zamiar zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy najlepiej podkreślają tego typu wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*