Piękne i szykowne oświetlenie w mieszkaniu – jak wyglądają kinkiety

Podczas nocy niewątpliwą zaletą jest możliwość skorzystania z jasnego oświetlenia elektrycznego. Chociaż zapalone świece są uznawane za niebywale romantyczne, nie stanowią one zbyt konkurencyjnego źródła światła – dlatego najlepiej dbać o estetyczne, ekonomiczne i idealnie wyglądające lampy.

W dzisiejszych czasach znakomitym rozwiązaniem w wielu domach są nowoczesne kinkiety do przedpokoju – zapewniają miłe i dobrze rozproszone źródło światła. Współczesne kinkiety to rodzaj lampy przylegającej natychmiastowo do ściany, przeważnie o kształcie sześcianu, kuli lub prostopadłościanu; często są metalowe, chromowane albo zrobione z dobrej jakości zamglonego szkła. Są bardzo cenione również w biurach , a także innych najnowszych budynkach. Czasami mogą na nich być zawarte również wzory albo napisy – są one szczególnie cenione w salonach, wnętrzach dziecięcych lub (Zobacz też: licznik geigera) sypialniach.

salon

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Kinkiet do pokoju dziecięcego przeważnie ma odrobinę inny wygląd – najczęściej widać na nim dosyć wyraźne wzory , jak również rysunki, które czasem można dopasować do gustu oraz zainteresowań dziecka – przykładowo nabyć kinkiet z wizerunkiem postaci z ulubionych filmów, ładnymi kwiatkami, a nawet samochodami i samolotami (zobacz ofertę). Bardzo sporo zależy tutaj również od konkretnych upodobań klienta w kwestiach designerskich. Taki kinkiet to idealne dopełnienie oświetlenia lampy wiszącej – za jego pomocą dodatkowe źródło światła czasem można pokierować na daną stronę bądź je rozproszyć, dlatego nieraz są używane również do oświetlania scen koncertowych. Współcześnie w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, można znaleźć mnóstwo wariantów kolorystycznych – wówczas dobranie ich do ulubionej stylistyki konkretnego wnętrzu albo mieszkania jest znacznie prostszym zadaniem. Zazwyczaj przeróżne lampy , a także plafony oświetlające są dostępne w niebywale przystępnych cenach – warto rozejrzeć się zarówno po systematycznych ofertach, jak i różnorodnych promocjach.

oświetlenie w salonie

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknego oświetlenia nie może także brakować w łazienkach – tam poza lampami sufitowymi dodatkowe oświetlenie w formie takich akcesoriów, jak przykładowo plafony łazienkowe, niewątpliwie są świetnym rozwiązaniem. Takie plafony są najczęściej wodoszczelne i bardzo proste w czyszczeniu – pozwala na to ich nieskomplikowana i praktyczna budowa. Plafon do łazienki można montować do sufitu, podłogi i ściany – o detale dobrze zapytać natychmiastowo obsługi. Niezależnie od tego, czy kupujący pragnie posiadać raczej tanie, lecz dobrze działające jak również, a ponadto przyjazne dla środowiska oświetlenie, czy raczej celuje w odrobinę ekstrawagancji, zdecydowanie znajdzie coś perfekcyjnego dla siebie – rozmaitych modeli specjalnych opraw świetlnych do łazienek jest obecnie niezwykle wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*