Podstawowe zalety i wady normalnych rolet, co ciekawego można zamontować w okiennicach

Jednym z często wybieranych sposobów na to, żeby zasłonić okna są rolety. Posiadają one sporo zalet, dzięki czemu są coraz częściej wybieranym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety złożone są z układu mocowanego w górnej części okna, prowadnic i mechanizmu opuszczającego. Na układzie mechanizmu nawinięta jest właściwa roleta, to znaczy pasek tkaniny o odpowiedniej długości i szerokości.

W przeciwieństwie od żaluzji klasyczne rolety zasłaniają w całości pewną część okna, zależnie od tego, do jakiej długości się je opuści. Przy całkowicie zwiniętym mechanizmie okno nie jest zasłaniane, natomiast przy spuszczonym, w pomieszczeniu będzie zupełnie ciemno. Oczywiście stopień zaciemnienia będzie zależał od rodzaju użytego materiału. Jeśli się wybierze coś delikatniejszego, półprzepuszczalnego, to nie uzyska się całkowitego zaciemnienia. Ale w ofercie firm które się zajmują produkowaniem rolet są także materiały grube, jakie doskonale zasłaniają przed słonecznymi promieniami, w ogóle ich nie przepuszczając.

fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl

W ostatnich latach tradycyjne rolety doczekały się paru ciekawych udoskonaleń. Bardzo ciekawą nowością są fotorolety.

Dochodzisz do wniosku, że prezentowany materiał jest użyteczny? Jeśli tak, to poznaj poza tym ten ważny link (http://www.wielkor.pl/pl/c/Gabloty-z-otwieranymi-drzwiami-wewnetrzne/25) – on także przykuje Twą uwagę.

Budowa ich jest identyczna, jak zwykłych rolet, lecz na materiałowej części można nadrukować praktycznie wszystko, co się chce. Jeszcze przed kilku laty do wyboru była pewna ilość kolorów, jakie nie zawsze pasowały wszystkim. Obecnie dzięki nowoczesnym technikom druku na roletach nadrukować można dowolny motyw, łącznie z jakimś swoim zdjęciem. Firmy które się zajmują wytwarzaniem tego typu rolet mają w swojej propozycji nawet kilka milionów fotografii, więc będzie w czym wybierać. Dobre miejsce to fivaro.pl.

Bardzo interesująco prezentują się nowatorskie rolety dzień-noc: strona z roletami dzień-noc. Dzięki użyciu specjalnej konstrukcji materiałowych pasków które na siebie zachodzą da się w płynny sposób regulować ilość wpadającego światła do wnętrza pomieszczenia. Podczas zwijania materiałowe paski nachodzą na siebie, powodując zupełne zaciemnienie środka, a podczas rozwijania będą się oddzielać, przez co zapewnia to dostęp promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*