W jaki sposób odnowić nudne wnętrze?

Wiele osób posiada u siebie pomieszczenie, które nie do końca jest przemyślane jeśli chodzi o aranżację. Mało interesujące meble, nieodpowiednio dobierane dekoracje, czy mało ciekawy kolor na ścianach powodują, że mamy chęć coś zmienić, ale nie do końca wiemy co.

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obraz na ścianie

Chociaż różnego rodzaju pejzaże i portrety zdobią ściany w niejednym domu, warto przeanalizować, co nieco bardziej będzie przykuwać wzrok. Takim akcentem jak najbardziej będzie fototapeta pokrywająca jedną ze ścian w salonie, czy też łazience. Inspiracje z taką dekoracją znajdziemy w internecie bądź magazynach tematycznych – demural.pl/. Przede wszystkim powinna być ona dopasowana do wnętrza. Jeśli jest w nim mało światła, lepiej postawić na grafikę utrzymaną w jasnej kolorystyce. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można stonować wnętrze z czarno-białą tapetą. Jeżeli znalezione przez nas inspiracje nie pomogły nam, dobrym pomysłem będzie wynajęcie projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej będzie wyglądało w naszym mieszkaniu.

Nowe życie starych mebli

Niewątpliwie w każdym domu znajdzie się mebel, który dawno nie jest już modny i nie pozbyliśmy się go wyłącznie przez sentyment. Oczywiście nie jest w tym nic złego, jednak warto zastanowić się nad jego odnowieniem. Stary kredens po babci można ciekawie przemalować, aby stał się „lżejszy” i pasował do salonu. Fotel po dziadku dobrze jest przekazać do tapicera, który wymieni uszkodzone elementy i obije go niebanalną tkaniną o fakturze lub kolorze nawiązującym do pozostałych dodatków w salonie. Nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie – czasami wystarczy wymienić gałki w szafie i nieco odświeżyć mebel, aby stał się on najważniejszą ozdobą w pomieszczeniu.

image - mieszkanie

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Zwracaj uwagę na dodatkiZmiana we wnętrzach wcale nie wymaga od nas brania kredytu na nowe meble i pozbywania się tych starych. Czasami wnętrze może odmienić na pozór mało istotny element, który dobrze dobrany staje się ciekawą ozdobą.

Chcesz poznać dodatkowe bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.energopiast.pl/panele-akustyczne), która z całą pewnością zawiera wartościowe dane!

Niekiedy wystarczy wymienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i na ich miejsce umocować atrakcyjne rolety – -> sprawdź. Można też postarać się o barwne dodatki, jak np. ładne osłonki na doniczki, czy też poduszki z motywem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*