W jaki sposób prawidłowo nakryć do stołu?

Stylowy stół to fundament każdego przyjęcia. Jednym z przeważnie popełnionych pomyłek jest nienależycie nakrycie stołu. Nie dosyć, iż utrudnia to gościom konsumowanie, to jeszcze nie najlepiej świadczy o gospodarzach.
Stąd powinniśmy dowiedzieć się, jak zadbać o oprawę stolika, aby uniknąć niepotrzebnych wpadek.

Pusty pokój z parkietem

Autor: zoetnet
Źródło: http://www.flickr.com
kabina prysznicowa

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
malunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Gustownie wyglądający stół pozwoli pobudzić zmysły. Prędzej albo później każdy stoi przed zagadnieniem przyszykowania odświętnej kolacji czy też obiadu. Nie należy wyczekiwać na nadzwyczajną sposobność i już dzisiaj nauczyć się nakrywania do stolika zgodnie z wytycznymi savoir-vivre’u. W ów sposób zawczasu utrwalimy właściwe przyzwyczajenia, jakie pomogą nam ustrzec się omyłek w czasie przygotowywania imprezy. Oprócz tego to, w jaki sposób nakryjemy do stołu, oddziałuje na nastrój imprezy.

Zapewne przyda Ci się hiperłącze do artykułu, jeżeli interesują Cię zawarte w naszym tekście informacje. Na następnej stronie wyszukasz ich znacznie więcej.

Nie wystarczy jedynie zadbać, ażeby przed każdym z gości leżał talerzyk oraz łyżka. Ważne będzie też, aby dobrać zastawę stolika do okazji a także zatroszczyć się, aby wszystkie fragmenty ułożone były w należyty sposób.

Obyczaj ozdabiania stołów sięga XIX wieku. To wówczas zaczęto indywidualnie użytkować sztućców do konsumowania. Z początku jednak do ozdabiania stołu używano tylko głównych sztućców. Dopiero z czasem wprowadzono wytyczne nakrywania do stolika. Jak zatem musi wyglądać właściwie udekorowany stolik? Zanim sztućce znajdą się na stole, warto kierować uwagę na ich image – najlepiej uprzednio przetrzeć je gałgankiem, aby wyglądały ładnie.

Prócz sztućców dla każdego gościa, na stoliku muszą znaleźć się tzw. sztućce środka stolika, zwane też sztućcami serwingowymi. To dokładnie one służą do podawania podstawowych potraw, które znajdą się na stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*