W jaki sposób zupełnie zmienić wnętrze?

Jeśli opatrzyło nam się już wnętrze własnego domu, to znaczy najwyższy czas na drobny remont. Co możemy zrobić, by całkowicie odmienić nasz dom stosunkowo niskim kosztem? W takiej sytuacji świetnymwyjściem mogą być sufity podwieszane. Co warto wiedzieć na ten temat?

sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Sufity podwieszane montuje się często z płyt gipsowo-kartonowych, na uprzednio zamontowany na suficie specjalny stelaż – więcej informacji tutaj. Sporą zaletą tego rozwiązania jest to, iż za sprawą gładkiej powierzchni płyty gipsowej taki sufit wcale nie różni się od zwykłego sufitu. Za sprawą zastosowania płyt pokrytych z obu stron włóknem szklanym, można uzyskać właściwie dowolny wygląd. Jest to niebywale duża zaleta, dzięki której mamy niemal nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia. Sufity podwieszane dobrze nadają się do eksperymentów z oświetleniem. Kilka dodatkowych punktów świetlnych lub podświetlenie na całej długości sufitu z pewnością zbuduje wspaniały klimat pomieszczenia. Montaż podwieszanego sufitu jest dość czasochłonne i wymaga doświadczenia i precyzji, dlatego lepiej jest zatrudnić do tego zadania profesjonalistów. Wystarczy jedynie znaleźć właściwą ekipę specjalistów, a nasz dom nabierze zupełnie innego wyrazu. Alternatywą do tego rozwiązania są sufity napinane. Są one niezwykle lekkie i nie obciążają dodatkowo stropu.

Sufity napinane świetnie sprawdzają się, jeśli chcielibyśmy obniżyć pomieszczenie, ale równie dobrze pasują do niższych wnętrz, bo nie obniżają ich dodatkowo. Jest to niewątpliwie duża zaleta, gdyż tradycyjne sufity podwieszane wymagają o wiele więcej miejsca. Poza tym takie sufity pozwalają nam na jeszcze większą swobodę w aranżacji, ograniczoną tylko naszą inwencją. Przykładem jest sufit napinany gwieździste niebo. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę „ sufit napinany gwieździste niebo” i wybrać odpowiedni sufit, a pokój dziecka stanie się wyjątkowy. W sklepach możemy znaleźć bardzo szeroką gamę różnych wzorów, które dają nam możliwość dopasowania sufitu do każdego wnętrza. Tradycyjne sufity podwieszane możemy również łączyć z sufitem napinanym. Takie połączenie daje niesamowity efekt, jaki na pewno wywrze ogromne wrażenie na naszych gościach.

Aby całkowicie odmienić wnętrze naszego mieszkania biura nieruchomości w Szczecinie wcalenie musimy przeprowadzać dużego remontu. Czasem wystarczy jednie odrobinę zmienić sufit, a rezultat będzie piorunujący. Pomocne w tym mogą być sufity podwieszane lub sufity napinane. Wystarczy jedynie przejrzeć dostępne oferty w internecie i możemy cieszyć się zupełnie nowym wnętrzem. Decyzja zostaje po naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*