Warto wziąć pod uwagę zamontowanie sufitu napinanego jeśli chcemy uzyskać we wnętrzu niebanalny wystrój

Współczesne nowoczesne domy i wnętrza firmowe niewiele mają wspólnego z dawnymi aranżacjami. Prawdziwie nowoczesne lokale to wnętrza składające się z nowatorskich rozwiązań – tu nie tylko ściany mają nieformalny styl i formę, ale również sufity. Nowością w tym zakresie są między innymi sufity napinane – cena, montaż jest tu do uzgodnienia.

Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrze ma przede wszystkim rzucać się w oczy, dzięki oryginalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Sufity napinane spełniają idealnie tą funkcję. Sufity te są odmianą sufitów podwieszanych, z tą różnicą, że są bardziej elastyczne i mogą uzyskiwać przeróżne kształty i wymiary. Na dodatek spełniają wiele funkcji. Przede wszystkim spełniają rolę dekoracyjną. Nowatorsko ozdobione sklepienie, które przypomina niebo, ocean, kosmos – to tylko przykłady możliwych aranżacji. Wszystko dzięki tworzywu z którego robi się tego typu sufit. Wygląda niczym gruba folia, którą napina się na stelaż. Może być ona połyskliwa, matowa lub uwzględniać nadruk w dowolnej kolorystyce i z ulubionym wzorem. W ten sposób możliwe jest dowolne ozdobienie sufitu.

Poza funkcją dekoracyjną sufity tego rodzaju spełniają funkcję matującą. Za ich pomocą można ukryć stary, popękany tynk (sprawdź tynk dekoracyjny wewnętrzny) bądź nieciekawie wyglądające instalacje elektryczne. Jest to rozwiązanie o tyle korzystniejsze od użycia standardowych płyt wykorzystywanych pod sufit podwieszany, że montuje się go zdecydowanie szybciej i łatwiej. Konstrukcja jest lekka, a jednocześnie solidnie zamontowana, na lata zachowuje stabilność i estetyczny wygląd.

Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Sufit ten montuje się minimum 2 centymetry od istniejącego stropu, maksymalna odległość nie jest natomiast wyznaczona i zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt wystroju wnętrza. Sufit napinany idealnie prezentuje się razem ze stosownie zainstalowanym oświetleniem. Taśmy led umieszcza się przeważnie bezpośrednio przy stropie, jednakże w praktyce wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Warto również pamiętać, że nowoczesne sufity doskonale tłumią drgania akustyczne i zabezpieczają przed zalaniem wodą. Warto wziąć pod uwagę zamontowanie sufitu napinanego jeżeli chcemy uzyskać w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i ciekawy wystrój. Na pewno będzie się ono wówczas wyróżniało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*