Jakie występują rodzaje oczyszczaczy powietrza oraz jak dużo mogą one kosztować?

Codziennie spędzamy dużo czasu w różnego rodzaju zamkniętych miejscach. Bez względu na to, czy przebywamy w pracy czy też w mieszkaniu, w każdym takim miejscu jesteśmy narażeni na bezpośrednią styczność z roztoczami, kurzem czy też zwierzęcą sierścią albo zarodnikami grzybów.
Dlatego też jeśli pragniemy mieć pewność, że w tego typu pomieszczeniach będziemy oddychali czystym powietrzem, warto byłoby zainwestować odpowiednie urządzenie.

Za jego pomocą moglibyśmy skutecznie wykonać oczyszczanie powietrza. Może ono usunąć niemal wszystkie zarazki, wirusy czy alergeny.

Jeśli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link projektant wnętrz częstochowa a poznasz o wiele większą ilość danych, które na pewno wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Osoby, które wykorzystują już oczyszczacze powietrza twierdzą, że o wiele zmniejszyła się w ich mieszkaniach ilość kurzu. Na rynku są różne przyrządy, które mogłyby kosztować od kilku setek do nawet paru tysięcy złotych. O tym, jak duże znaczenie ma czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy przekonuje WHO ogłaszając, że co trzeci udar jest spowodowany właśnie zanieczyszczonym otoczeniem.

materiał

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl

Bardzo wiele urządzeń, których celem jest oczyszczanie powietrza, funkcjonuje na zasadzie jego filtracji za pomocą aktywnego węgla albo filtrów HEPA. Nieco bardziej złożone mechanizmy funkcjonują również przy wykorzystaniu jonizowania zanieczyszczeń. Wykorzystują one promieniowanie ultrafioletowe oraz filtry fotokatalityczne. Istnieją różne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Niektóre są oferowane alergikom, inne są znakomite na smog, co poniektóre mają zamontowany nawilżacz powietrza, a jeszcze inne mają jonizatory.

Niektóre mają filtr HEPA, odmienne wodny czy elektrostatyczny lub fotokatalityczny. Istnieje więc duży wybór, więc możemy dostosować zakup do indywidualnych zapotrzebowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*