W swoim gniazdku to Ty królujesz

Każdy dom powinien się prezentować jak na swoją rolę przystaje – jako miejsce, w której odpoczywamy, miło spędzamy czas, gdzie zdajemy sobie sprawę, że nic nam nie grozi. Jak to osiągnąć? Najzwyczajniej pomyśl rozsądnie o rozplanowaniu każdego elementu, nie pozwól sobie na jakieś bezsensowne zagracanie, nie minimalizuj, dopasuj każdy element pod swoje oczekiwania, bo przecież to Ty będziesz tam mieszkać. Mody są okej, lecz sezonowe, a co nam z najbardziej klasowego mieszkania w okolicy, jeśli nie będziemy z niego zadowoleni.

Z tej filozofii również się wywodzi prosty wniosek, iż skoro chcemy mieszkać po swojemu to urządzajmy mieszkanie, tak jak nam się podoba. Oczywiście, dodatkowa wiedza nie pójdzie na marne, zawsze korzystnie znać techniki na najbardziej korzystne zagospodarowanie przestrzeni, na wzbogacenie każdego pomieszczenia drobnym elementem i tak dalej. Nie dajmy się jednakże zdominować

Pokój gościnny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

stylami, jakie podpowiadają nam, iż tak trzeba mieszkać, bo tak nakazuje moda i konwenanse, tak należy urządzić, gdyż żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Nie, nie dajmy się zwariować. Nasz dom nowoczesne domy piętrowe to nie

Bloki mieszkalne

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

główny plac miasta do oglądania, ani do podobania. Jeden ma taki gust, drugi trochę inny, nie dajmy się zwariować. Jedne szafki łazienkowe (szafki do łazienki od producenta) zachwycą wielu, drugie spodobają się jedynie Tobie – wybierz te drugie.

Jedynie w ten sposób możemy tak urządzić własne mieszkanie, jak nam się podoba. Gdy odstawimy na bok te wszystkie trendy, nieprzydatne porady i konkretną kulturową presję, to wtedy poczujemy że oto jesteśmy na własnym terenie. Oczywiście nie popadajmy w skrajności. Skoro ma być inaczej to nie od razu szokująco (chyba, że lubimy taki styl), ale jak pokazują badania – do pokoju dziennego nie zaszkodzi trochę szaleństwa (przykładowo, jaskrawy kolor), lecz już do sypialni najbardziej najbardziej korzystne będą kolory stonowane, w otoczeniu, których możemy bez problemu odpocząć.

Tak samo postępujmy ze światłem. Światło główne pod sufitem jest bardzo przydatne, ale jesteś w stanie przecież także do pokoju wstawić lampy, które będą dawały miłe ciepłe światło budujące atmosferę. Takim sposobem, gdy będziemy przykładowo sprzątać możemy skorzystać z głównego światła, ale kiedy zaprosimy gości lub wieczorem będziemy chcieli poczytać, jak znalazł odnajdą się klimatyczne lampy (zobacz na stronie na topeshop.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*