Jak zrobić niesamowity zapach w domu? Jak się zdaje jest na to odpowiedni i w pełni skuteczny sposób

Piękne wonie mają to do siebie, że mogłyby zawsze nas otaczać. Podoba nam się, kiedy przychodzi wiosna, więc otoczenie kwitnie i z reguły są to miłe aromaty, które zachęcają do bycia na świeżym powietrzu. Niestety, w domu czasem ciężko zachować tego rodzaju rezultat.

Nawet jak się staramy to zawsze coś może nas zawieść. Są szczęśliwie rozwiązania, ale kadzidła czy świeczki zapachowe nie dość, że błyskawicznie się wyczerpują, to stwarzają zagrożenie pożarem. Cóż więc począć?

sprawdź ofertę

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

Najlepszym sposobem są pałeczki zapachowe. Zwane są także patyczkami czy dyfuzorami aromatów są dobrym sposobem na ładne wonie w naszym otoczeniu. Co istotne, kupimy je bez zapalania, jak w sprawie świeczek czy kadzideł. Jak to możliwe? Co jest potrzebne, aby tak się stało? Trzeba zaopatrzyć się szczególnie w konkretne trzcinowe pałeczki. Są one wytwarzane ze specjalnego rodzaju trzciny, tak zwanego Rattanu.

Cechują się dobrym przewodnictwem woni, a więc aromat może przedostać się do powietrza. W tym miejscu warto ostrzec, że nie każda pałeczka wyprodukowana z odmiennego materiału działa tak samo. Nie zapominajmy że tylko specjalny rodzaj olejku gwarantuje piękny, długotrwały zapach – klik!. Żeby był zapach niezbędny jest olejek zapachowy. zazwyczaj są to składniki olejów zapachowych, które doskonale współpracują z pałeczkami zapachowymi. Trzeba pamiętać, że najdoskonalszy rezultat otrzymamy wtedy, jak kupimy dobrze przygotowane olejki.

Bez wątpienia olejki eteryczne nie gwarantują takiego efektu. No i naturalnie dopełnieniem tego wszystkiego jest właściwy pojemnik kosze narożne na pałeczki. Może to być zwykła szklana buteleczka czy flakonik.

Najistotniejsze, aby posiadała wąską szyjkę, ponieważ w przeciwnym razie zapach będzie się nazbyt szybko ulatniał. Kształt i wzór zostaje w naszej gestii, najistotniejsze jednakże, aby pasował nam do wystroju pomieszczenia. Wybór jest bardzo ogromny, tak więc mamy do wyboru standardowe i bardziej innowacyjne pojemniki. Z reguły są tez dostępne całe zestawy, a więc pałeczki zapachowe, olejek i specjalny pojemnik. To sprawia że nie będziemy musieli kupować każdej części osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*