Zatroszcz się o kominek w twym domu i raduj się klimatyczną atmosferą

Każdy chce posiadać piękny, klimatyczny salon. Kominki aktualnie przeżywają swój renesans, gdyż wnoszą klimat i ciepło. Któż nie chciałby bajdurzyć i zaczytywać się godzinami przy kominku?
Jeżeli zakupiliśmy kominek, musimy zadbać o jego elementy dodatkowe.

Wnętrza mogą mieć "różowe" życie

Autor: B.M.Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M.Polska Sp. z o.o.
Istotne są tu szyby do kominka. Trzeba zadbać o taką, która zniesie wysoką temperaturę a także mocny nacisk przy czyszczeniu. Sklepy z kominkami proponują nam także szyby. problem rodzi się, kiedy taką szybę należy wymienić, bo ona pękła lub się zarysowała. Wówczas kominek nie może być przeznaczony do użycia. Najlepiej w trakcie wyboru firmy, która dostarczy kominek, zadbać o możliwość dostarczenia dodatkowej szyby w razie uszkodzenia starej. Dobrą wiadomością jest to, iż szyby do kominka można wymienić samodzielnie, nawet nie znając dokładnie modelu naszego kominka. Każda szybka przykręcona jest od wewnątrz śrubami. Trzeba delikatnie wyjąć szybę a potem ją zmierzyć. Następnie należy poszukać dobrych dostawców kominków i zamówić nową szybę. Możemy zamówić nową szybę z dostawą i montażem lub bez.
podstawa pod kominek

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W kwestii kominka istotna jest odpowiednia podstawa pod kominek. Czasami bywa tak, iż w zapale zakupów do domostwa, zakupimy kominek, lecz bez podstawy. Nic straconego. Liczne sklepy oferują akcesoria kominkowe. Podstawa pod kominek daje pewność bezpieczeństwa użytkowania. Niezwykle modne są szklane podstawy, jakie łatwo możemy utrzymać w czystości. Rzecz jasna pamiętajmy, aby wybrać szkło (usługi szklarskie) hartowane, dedykowane dla kominków. Jest ono odporne na wysokie temperatury oraz zarysowania.

Jeśli nie odpowiadają nam prezentowane w sklepach grubości szyb, można sami zamówić poprosić o odpowiednie wymiary szyb.
Warto mieć klimatyczny salon z kominkiem. Należy oczywiście zadbać o wiele szczegółów, ale nagroda w postaci totalnego relaksu będzie tego warta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*