Znaczący wpływ oświetlenia na nasze samopoczucie- najkorzystniejsze typy oświetlenia, które nie będą męczyć naszego wzroku

Pozornie mało ważne oświetlenie naszego mieszkania bądź budynku niekiedy może zdziałać cuda. Projektując bądź urządzając mieszkanie powinniśmy zadbać także o ten szczegół, który ma wpływ na efekt końcowy naszego remontu.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma oświetlenie. Jeśli często czujemy się zmęczeni bądź bolą nas oczy, bardzo prawdopodobne, iż jest to wina nieodpowiedniego oświetlenia w naszym miejscu pracy lub w mieszkaniu. Oczy są bardzo delikatnym narządem, a mocne, jaskrawe światło nie działa na nie pozytywnie. Projektując albo urządzając mieszkanie (sprawdź również – ozonowanie mieszkania cena stefpolcleaning w sam raz do Twojego mieszkania) powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać żarówki o barwie zbliżonej do naturalnego światła. Powinniśmy też w odpowiedni sposób rozmieścić lampy w pokoju, aby przebywanie w nim było komfortowe. Lampa do kuchni bądź do salonu powinna być dopasowywana do wysokości sufitu. Obszerny żyrandol nie będzie prezentował się korzystnie w pomieszczeniu o niskim suficie, a światło nie będzie równomiernie padało na całe pomieszczenie. Nowości tu: Lampy i Lampki.

Jeśli szukamy dobrego oświetlenia do naszego domu bądź mieszkania, powinniśmy zwrócić uwagę na przykład na oświetlenie LED. Żarówki LED są stosowane niemal wszędzie i są niezwykle ekologiczne. Oświetlenie nowoczesne czy też nawet lampki ogrodowe- większość z nich doskonale wygląda w towarzystwie żarówek ledowych. Kształt oraz kolor lamp bądź kinkietów dobiera się najczęściej do stylu urządzanego pomieszczenia. Warto jednak zwrócić uwagę na to jak rozchodzi się światło w danym modelu lampy. Mleczny klosz do lampy sprawi, że światło będzie subtelniejsze- najlepiej sprawdzi się przykładowo w salonie lub pokojach sypialnianych. W niewielkich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się nieduże kinkiety na ścianach albo lampy stojące. Projektując pomieszczenia do pracy czy też do nauki, pamiętajmy o tym, by dobrze oświetlić miejsce pracy i blat biurka. Zobacz sam: lampa kuchenna.

Lampy Chou

Autor: LZF
Źródło: 9design

Odpowiednie oświetlenie sprawi, że przebywanie w mieszkaniu będzie bardziej komfortowe, zatroszczymy się również o swój wzrok. Typ oświetlenia oraz rodzaj stosowanego szkła do kloszy znacznie ma wpływ na sposób rozchodzenia się światła w pomieszczeniu. Dla zaciekawionych tematem: lampki ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*