W jaki sposób przygotować stylowy chustecznik do toskańskiego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które są wyciągane z opakowania kartonowego, są w każdym domu. Nabywamy je zazwyczaj w supermarketach, jednak pudełka, w które są one zapakowane nie wyglądają za bardzo elegancko.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Niezwykle wielokrotnie są to zwyczajne pudełka z wyglądającego nie za ciekawie kartonu z jakimiś napisami albo we wzorki, które najczęściej nie pasują do wnętrza.
Żeby chusteczki zawsze wyglądały elegancko oraz modnie, musimy kupić chustecznik. Jest to doskonały dodatek dla osób, które preferują otaczać się przyjemnymi rzeczami a tego typu pudełko może być bardzo ciekawym elementem wyposażenia domu. Olbrzymią renomą mogą cieszyć się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage. Jest to technika, która polega na przyklejaniu do różnych płaszczyzn wzorków, które wykonane są z papieru albo ze zwykłej serwetki papierowej. Tego typu wzór pokrywany jest warstwami lakieru dopóty, dopóki on nie wtopi się zupełnie w przedmiot, na który go nakładamy. Taki wzór ma sprawiać wrażenie, jakby był malowany. W ten sposób ozdobiony, wykonany z drewna chustecznik doskonale będzie komponować się z wnętrzami, które zaaranżowane są w stylu rustykalnym, toskańskim lub prowansalskim. Znanymi wzorami na pudłach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe i lawenda, które wpisują się idealnie w wymienione aranżacyjne style.
wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Pudełko z drewna z dziurką na chusteczki kupić moglibyśmy w sklepie z przyborami do decoupage.

Przeczytaj więcej porad w serwisie (https://mdlabels.pl/etykiety-z-nadrukiem/) – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one dotyczą zbliżonej problematyki, więc również Cię zainteresują!

Może to być opakowanie w kształcie prostokąta lub kwadratowe zależnie od chusteczek nabywanych przez nas najczęściej. W pierwszej kolejności trzeba pomalować całe pudełko śnieżnobiałą akrylową farbką oraz poczekać aż zupełnie wyschnie.

Potem trzeba zaznaczyć ołówkiem od linijki miejsce, w jakim będzie przyklejony wzór i tę część opakowania posmarować należy klejem. Potem przyłożyć trzeba serwetkę do chustecznika oraz docisnąć ją delikatnie tak, żeby przykleiła się do niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*